Kdo by odolal dovolené ve Francii, která se pyšní monumentální památkami i přírodními divy? Nenechejte nic náhodě a rozhodněte se pro návštěvu Provence. Zelené kopce, levandulová pole, olivovníky, cedry, pinie, cypřiše, vinná réva, to je obrázek bylinkami provoněné Provence. Tato oblast je kontrastní, vyznačuje se zvláštním světlem, které si oblíbili umělci z celého světa.

Slunce v hlavní roli

Procházejte se historickými stezkami vedoucími kolem malebných vesniček, antických památek, hradů, zámků a přírodních pokladů. Provence dovolená je oblíbená díky perlám architektury, které vznikly za vlády Řeků, Římanů, Germánů i Arabů. V prastarých amfiteátrech se pořádají festivaly, divadelní představení, lidové slavnosti a hudební večery. V Arles a Nimes se dokonce konají býčí zápasy. V Camargue spatříte prohánějící se stáda černých býků a bílých koní.

Příroda vás pohladí na duši

Vyrazte do Provence v únoru a uvidíte kvetoucí mandlovníky, fíkovníky či olivovníky. Pole jsou posetá slunečnicemi, levandulemi a vinicemi. Není divu, že si oblast oblíbili slavní malíři, Auguste Renoir, Vincent van Gogh a Pablo Picasso, Claude Monet či Paul Gauguin. Vydejte se k cisterciáckému klášteru Sénanque z 12. století, Papežskému paláci v Avignonu a navštivte rodný dům malíře Paula Cézanneho v Montagne Sainte, Victoire. Při svých toulkách narazíte na renesanční zámek Grignan a zúčastníte se operního festivalu s dlouholetou tradicí.

Je libo koupání a vodní sporty?

Středozemní moře vás uvítá svými písečnými plážemi. Pobřeží Provence je jako stvořené pro potápění. U Marseille najdete mnoho potápěčských škol. Zkušení potápěči se mohou ponořit k lodním vrakům. Podívejte se také do podvodního parku v zátoce La-Miguel u La Ciotat. V zábavním parku Corral-Park si přijdou na své především děti. Vyrazte do Francie letecky a ušetřete si dlouhé cestování.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup