Korsika, čtvrtý největší ostrov Středomoří, je skvělým místem pro strávení dovolené. Tento velikán náleží Francii, jeho délka činí 183 km a šířka je 83 km. Od francouzské pevniny je vzdálený 180 km a jeho nejvyšší horou je Monte Cinto. V ráji pěší turistiky, horolezectví, cyklistiky a koupání se narodil slavný vojevůdce Napoleon Bonaparte.

Památky UNESCO a čisté pláže Korsiky

Populární cíl turistů oslní klenoty, které náleží do světového dědictví UNESCO. Mys Girolata, mys Porto, přírodní rezervace Scandola a Piana Calanches patří k nejzajímavějším. Na první pohled přilákají romantické pláže, které jsou vhodné k vodním sportům, opalování i lenošení. Nejzajímavější částí Korsiky je východní pobřeží v čele s městem Porto-Vecchio. Korsické hory zaujmou kaskádami Cascades du Polischellu a dokonalými podmínkami pro sportovní okamžiky. Samotný ostrov je rozdělen na dvě části. Jižní polovina se správním městem Ajaccio i severní část dominující městem Bastia a nádhernými přístavy, stojí za povšimnutí.

Tyrkysové moře a vodní sporty

Výletníky všech věkových generací potěší tyrkysové moře, strhující výhledy na skaliska, pláže s bílým pískem, všudypřítomná květena, olivovníky a pomerančovníky. U resortu Bonifaco se rozléhají pláže Korsiky v titulní roli s Rondinara. Nejznámějším písečným kobercem je Palombaggia u Porto-Vecchia. Hory a lesy na Korsice vybízejí k pěší turistice i adrenalinovým sportům. Unikátní podívanou slibuje vodopád Pisca di Gallo. Malebné vesničky ukrývají křivolaké uličky a nabízejí pohled do dob dávno minulých. Návštěva místních trhů s kaštany, vínem, medem, mandlemi anebo sýry dodá tu správnou náladu. Na Korsiku se dostanete pohodlně letadlem, autobusem anebo vlastním automobilem a poté trajektem. V každém případě nelze odolat zdejší magické atmosféře a dokonalým službám cestovního ruchu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup