Dovolená v Chorvatsku v Istrii

Snad nikdo nepochybuje o tom, že je dovolená v Chorvatsku trefou do černého. Pokud se vydáte do Istrie, která leží na severozápadě země, objeví se před vámi nádherné pláže, starobylé rybářské, vinice, hrady, vesničky i úrodná údolí. Přímořská města vám představí ilyrské, veneciánské i římské pamětihodnosti. Pobřeží je obehnané skalami a dechberoucími zátokami s průzračnou vodou. Není divu, že je tato oblast jako stvořená pro vodní sporty, koupání, potápění i šnorchlování.

Nuda je vyloučena

Vnitrozemí je poseto cyklostezkami a trasami pro pěší turistiku. Spatříte vinné lokality a gigantické opevnění u měst Motovun, Groznjana a Opralje. Jedinečného obrazu přírody se vám dostane v pohoří Učka. Tento vápencový masiv je rájem horské turistiky. Narazíte na jeskyně a krasové útvary. Národní park Brijuni vás zavede do světa romantiky. Když zamíříte k pobřeží, otevřou se před vámi laguny a písečné pláže. Nezapomeňte, že je Istrie proslavená lanýži. Na podzim si vychutnáte jejich luxus na maximum.

Koupání a památky v Poreči

Mezi nejoblíbenější letoviska patří Poreč. Pyšní se komplexem Eufraziovy baziliky z 6. století, která právem patří na seznam světového dědictví UNESCO. Poreč, to je především koupání, vodní sporty a bohatý noční život. Přírodní kamenité pláže, oblázkové a štěrkové koberce se zelenými plochami jsou skvělým místem odpočinku. Četné písečné pláže se pyšní oceněním Modré vlajky. Windsurfing, wakeboarding, vodní lyžování, jachting, ale i minigolf, tenis, paragliding, cyklistika a bowling se postarají o prima zábavu. Nesmí chybět letní festivaly, diskotéky a taneční večery.

Pula a Medulin nikdy nezklamou

Amfiteátr, Herkulova a Dvojitá brána, Triumfální oblouk rodiny Sergiů, Augustův chrám i Římská mozaika patří k největším lákadlům města Pula. Turisté si oblíbili rybaření, potápění, plavby výletními loděmi i letní festivaly a koncerty hudby. Rybářské městečko Medulin je rájem koupání a vodních sportů. Právě zde pocítíte pravou istrijskou pohodu. Tato lokalita je populární pro rodinnou dovolenou v Chorvatsku. Dokonalost sama, to jsou města Banjole, Fažana, Labin, Peroj i Premantura.

Korčula – jižní Dalmácie jako na dlani

Máte spadeno na dovolenou v Chorvatsku odehrávající se na ostrovech? Vsaďte na Korčulu ležící v jižní Dalmácii. Nelze pochybovat o tom, že se na Korčule nachází nejvíce dechberoucí fauny, flory a lagun. Olivovníky, levandule, lesy i tropické stromy vás budou provázet na každém kroku. Nelze opominout cypřiše a nádherné vinice. Všude, kam se podíváte, narazíte na pláže s krásnými zátokami.

Pláže plné romantiky

Na Korčule se narodil věhlasný mořeplavec Marco Polo. Ve městech se tyčí památky středověku, renesance, gotiky. Ve městě Korčula se setkáte s božskou pevninskou bránou, kostelem sv. Michala a věží Revelin. V Lumbardě se oddáte relaxaci na plážích Vela Przina, Bilin či Lumbarda. Za zmínku stojí i romantická pláž v zátoce Pupnatska Luka. Nesmíte zapomenout na prohlídku prehistorické jeskyně Spilinski rat. Skvělým tipem na výlet je ostrov Lastovo, kde se nachází přírodní park.

Krk a Pag – Kvarnerská zátoka je plná dobrodružství

Nezapomenutelné chvíle zažijete také na ostrově Krk. Poznáte zde majestátné pláže, ale i lidové tradice, řemesla a písně. Na ostrově se nacházejí jeskyně, hrady a dokonalé mohyly kolem měst Malinska, Vrbnik a Baška. Istrijský ostrov Krk si oblíbili rodiny s malými dětmi, protože jsou zde pláže s pozvolným vstupem do vody. Určitě lze zmínit perfektní podmínky pro potápění a podmořské fotografování. Snad nejkrásnější pobřeží je v zátoce Saline, zdejší bahno se pyšní léčivými účinky.

Okouzlující památky historie

Stěžejním bodem ostrova je stejnojmenné město, které je i sídlem biskupství. Krk je obehnán hradbami s bránou a baštami. Klíčovou pamětihodností je katedrála z 13. století s kaplí. Vrbnik uchovává hlaholské písemnictví. Baška upoutá románským kostelem sv. Lucie a snad nejkrásnější dvoukilometrovou pláží.

Vzhůru na ostrov Pag

Pag je pátý největší ostrov Jaderského moře, který je proslaven paličkovanými krajkami a sýry. Srdcem ostrova je město Pag s pevností z 15. století a kostelem Panny Marie. Slavná historie jde cítit při každém nadechnutí. Hlavní roli hraje ovšem resort Novalja a jeho skvostné pláže. Snad nejznámější je Zrće nabízející programy podobné stanici MTV. Mladí lidé si zamilovali kluby Kalypso či Papaya. Určitě lze počítat s dlouhými písečnými plážemi s mírným vstupem do moře. Většina pláží byla oceněna Modrou vlajkou. Jen pozor na skalní útvary a ježky!

Brač a Hvar – pohoda ve střední Dalmácii

Na ostrově Brač vás osloví dokonalé pláže, husté lesy, krasovitý terén, olivovníky, mandlovníky a vinice. Rekreace na úžasné pláži Zlatni rat vás přenese do světa fantazie. Zavítejte do letovisek Bol a Supetar. Pokud prahnete po luxusu, vypůjčete si loď a poznejte krásu městeček a magických zátok jako celebrity. Velký zážitek slibují kostelíčky, mauzolea, skalní klášter Blaca či Dračí jeskyně. Věděli jste, že byl z bračského mramoru vystavěn Diokleciánův palác ve Splitu?

Hvar – levandulový ostrov

Pakliže se vydáte na Hvar, těšte se na největší počet slunečních paprsků! Kouzlo historie vás zasáhne ve městě Stari Grad a přístavu Jelsa. Na ostrově se nachází Starigradské pole zapsané na seznam světového dědictví UNESCO. Hvaru se říká chorvatská Madeira. Večery jsou plné tance, vína a zpěvu. Mladí zbožňují zábavu v klubech Atlantida a Carpe diem. Ve dne můžete lenošit na písečných plážích Stari Gradu. Městské koupaliště Bonj, ostrov Pakleni otoci a ostrůvek Sveti Kliment jsou nejvyhledávanějšími místy pro koupání a vodní sporty. Modrá laguna a romantické zátoky si oblíbí zamilovaní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup