Přemýšlíte, kam na dovolenou? Velmi cenově příznivé jsou nyní letenky na Sicílii. Zaleťte se podívat na Sicílii, do hlavního města Palermo, ochutnat olivy, víno a nahlédnout do alejí korkových dubů. Nebudete litovat. 

Proč na Sicílii?

Tento ostrov nabízí přívětivé podmínky po celý rok, i když přes zimní období je na něm samozřejmě chladněji. Je to největší ostrov Středozemního moře a můžete zde navštívit nejvyšší činnou evropskou sopku, procházet se v uličkách horských vesnici či se kochat starobylými městy. Užívat si však můžete i krásných písečných, které vám dopřejí zaslouženou relaxaci. Ale to, co vás jistě dostane, je kvalitní italská kuchyně a výborná vína.

Navštivte Palermo

Pokud budete po Sicílii cestovat, a ne jen lenošit na plážích, určitě byste měli navštívit největší sicilské město, tedy Palermo. Nejvýznamnější památkou je bezesporu monumentální katedrála z 12: století s hrobkami králů a významných vládců Sicílie a kaple Cappela Pataina s nádhernými mozaika. Navštivte také renesanční kašnu Fontanu Pretorio a vidět můžete i spoustu krásných kostelů.

Městečko Monreale

Jižně od Palerma najdete malebné městečko Monreale. Nad pobřežím na vás čeká nádherná katedrála, která se řadí mezi největší dochované památky normanské architektury na světě. Jedinečnou ji činí krásná mozaiková výzdoba interiéru. U katedrály nechybí klášter, ve kterém můžete obdivovat nádhernou křížovou chodbu s 216 mramorovými sloup.

Přírodní park

Ve vnitrozemí ostrova můžete navštívit horský park Madonie. Na jeho území se nachází několik vrcholů, také druhá nejvyšší hora Sicílie Pizzo Carbonara s výškou 1979 metrů. Navštívit tento přírodní park doporučujeme všem obdivovatelům přírody a pěší turistiky. Vyskytuje se zde 150 z 200 sicilských endemitů. Zde si opravdu odpočinete, vyčistíte si hlavu, navštívíte horská městečka, užijete si ubytování mimo civilizaci, ale dopřát si můžete i příjemnou degustaci místních vín.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup