Každý rok dovolenkovým destinacím vévodí trochu jiné destinace. Seznamy takovýchto destinací by vás měly inspirovat k návštěvě opravdu zajímavých míst a přinášet nové unikátní zážitky. Vydejte se proto tento rok do těchto zemí a objevte dosud neobjevené.

Top 5 destinací

Bhútán

Patříte-li spíše mezi dobrodruhy, kteří objevují zajímavá místa, bude pro vás jasným letošním cílem Bhútán. Jedná se o malý kousek himalájského ráje, ve kterém nechybí zasněžené vrcholky hor, bujné lesy a buddhistické kláštery. Země byla turistům dlouho uzavřena, ale dnes ji můžeme navštívit i my.

Anglická romantika

V roce 2020 bude velkým hitem také Anglie, a to především krása anglického pobřeží. Pobřeží v této zemi jsou totiž opravdu nádherná a jedinečná. Těšit se můžete na malebné pláže, skalní bazény, útesy a divokost přírody. Dokončena bude v tomto roce také 3000 km dlouhá cesta po pobřeží celého ostrova.

Makedonie

Napadlo by vás někdy, že se budete chtít vydat do Makedonie? Nezapomínejte na to, že každá země je jedinečná a má co nabídnout. To platí i pro Makedonii. I když se jedná o malou zemi v srdci Balkánu, těšit se můžete na přírodní krásy, horskou stezku High Scardus či skvělou gastronomii.

Aruba

Že jste o tomto ostrově nikdy neslyšeli? Aruba je exotický ostrov nacházející se v Karibském moři, asi 30 kilometrů od severního pobřeží Venezuely. Na Arubě si užijete pestrou kulturu, hudbu, tanec i nádherné pláže a okolní přírodu.

Svazijsko

Vydat se však můžete také do Afriky. Svazijsko nově získalo nové jméno, dnes se jmenuje Eswatini. Tato země se může pyšnit opravdu nádhernou přírodou a setkat se zde můžete s nosorožci, levharty a dalšími exotickými druhy živočichů i rostlin. Země leží na jihu Afriky a její krásy turisté teprve začínají postupně objevovat.