Toskánsko je překrásným krajem ve střední Itálii. Těšit se můžete na dokonalou atmosféru malebných italských městeček, skvělé víno a pokrmy a neskutečný klid. Vydejte se na podzimní dovolenou do Toskánska. Nebudete litovat.

Toskánsko

Toskánsko je krajem, který proslul uměním, historií a působivými scenériemi. Jedná se také o významného producenta kvalitního italského vína. Malebná města jsou často obklopena etruskými hradbami a kochat se zde můžete i hojnou vegetací cypřišů. Nechybí ani krásné paláce, které svědčí o bohatství tohoto kraje.

Krásná města

Navštívit zde můžete například krásnou Florencii, která byla významnou především v době renesance a láká mnoho turistů nejen kvůli své galerii Uffizi, ve které se nachází největší kolekce italského renesančního umění. Uvidíte zde také půvabný most Ponte Vecchio a další zajímavé památky. Za návštěvu stojí také známá Pisa se zajímavými stavbami v centru města a nejznámější Šikmá věž. K nejbohatším toskánským městům patří Arezzo. Ve městě Sienna můžete vidět náměstí Piazza del Campo, které má tvar lastury a patří mezi největší renesanční náměstí v Evropě.

Klid a dokonalá atmosféra

Toskánsko vás doslova uchvátí na první pohled. Ubytujte se v některých ze starých kamenných domů, například s bazénem, večer si dopřejte sklenku vína a kochejte se jedinečnou atmosférou a výhledy. Toskánsko patří mezi nejkrásnější kraje světa, kde se budete cítit opravdu příjemně.

Chianti- pro milovníky vína

Patříte-li mezi milovníky vína, musíte navštívit oblast Chianti, která leží mezi Florencií a Siennou. Nazývá se jako vinařské srdce Toskánska. Pořádají se zde lokální festivaly a mnoho dalších kulturních akcí. Například začátkem září festival Expo del Chianti Classico a koncem září se na náměstí Santo Stefano sjíždějí vinaři z Asociace Montefioralle. Právě zde si užijete pravé vinařské atmosféry a skvělého vína.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup