Máte chuť na dovolenou v Itálii? Nemůžete se rozhodnout, kterou oblast navštívit? Dejte přednost přírodním krásám Kalábrie. Kraj na jihu Itálie pojímá 5 provincií a sousedí s Basilicatou, Tyrhénským a Jónským mořem. Od roku 1970 je hlavním městem regionu Catanzaro. Kalábrijský poloostrov se pyšní dlouhým pobřežím, divukrásnými plážemi a dokonalými podmínkami pro potápění.

Podívejte se do země snů

První otisky lidské ruky jsou viditelné v jeskyních Praia a Mare a graffit Bos primigenius z Grotta del Romitp v Papasidero. Nejcennější nálezy jsou uschovány v Reggio Calabria v Národním muzeu Magna Grecia. Při svých toulkách narazíte na památky z římské, řecké i středověké éry. Kalábrie je poseta horami a horskými masivy, vrchovinou i kopcovitou krajinou. Turisté si oblíbili tento region pro dlouhé pobřeží Tyrhénského a Jónského moře. Najdete zde i jezero Lago Ampollino a řeky Crati, Neto a Tacina.

Tip: Chcete ochutnat pravou italskou kuchyni i bez toho, abyste museli na přímořskou dovolenou? Vyzkoušejte rozvoz pizzy v Brně, případně rozvoz pizzy v Olomouci. Vše připraveno rozeným Italem, z kamenné pece a za použití čerstvých a kvalitních italských surovin. A právě kvalita a čerstvost surovin je to, na čem italská kuchyně stojí.

Jen kousek od ráje

Klíčovými místy cestovního ruchu jsou Reggio di Calabria, Catanzaro a Crotone. V Reggio de Calabria se projdete promenádou Lungomare lemovanou gumovníky, magnoliemi a palmami. Za zmínku stojí hlavní třída Corso Garibaldi a Museo Nazionale. V Crotone spatříte středověký hrad. Celý region je poset kláštery, hrady a unikátními archeologickými nalezišti. Vydejte se k Tyrhénskému moři, které nabízí relaxaci na plážích s bílým pískem anebo na východní pobřeží u Jónského moře, které má spíše kamenité pláže, ale překrásnou vegetaci. Na severu země se rozprostírá Národní park Polino. Nejkrásnější pláže si vychutnáte na Riviera dei Cedri.

Potápění, koupání a noční rej

Dovolená Kalábrie vás zláká potápěním, windsurfingem i plaváním. Určitě se vám zalíbí i dlouhé procházky po stopách přírody Park della Sila či Park delle Serre. Podívejte se do středověkých měst a vesnic, jako jsou Altomonte či Diamond. Užívejte si impozantní výhledy na otevřené moře, ochutnávku paštik, rybích specialit a bruschetty. Itálie dovolená vám padne k nohám!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup