Ani majitelé domácího mazlíčka se kvůli němu nemusejí vzdát dovolené strávené mimo domov. Existuje spousta nabídek, které umožňují vzít si svého pejska sebou na dovolenou.

A nemusí to být ani na území České republiky. Se psem můžete dokonce cestovat i letadlem.

Cestování autem

Nejběžněji se na dovolenou přesouváme autem. Pokud je to v tuzemsku, nejedná se naštěstí o velké vzdálenosti. Ovšem ne každý pes jízdu v autě miluje. Majitel musí mít také dodržet předpis o přepravě živých zvířat v kabině auta. Pes musí být za jízdy zajištěn, aby neohrožoval bezpečnost posádky. Buď musíte umístit pejska do koše, klece, bedýnky či jiné přepravky, nebo jej připoutat speciálním řemínkem, který se na jednom konci připne k postroji psa a druhý konec má koncovku jako bezpečnostní pás. Také jsou k dostání různé sítě nebo dokonce speciální psí autosedačky. Proti znečištění potahů se prodávají různé plachty a rohože.

Chorvatsko

Největší počet turistů míří každoročně k Jadranu. Některé kempy tolerují přítomnost psů, ale přístup na pláž je jim zapovězen. Jsou však i kempy, které mají vyhraženou část pláže i pro psy. Vždy je dobré se informovat před odjezdem u cestovní kanceláře nebo na internetu. Mnohem výhodnější je vyrazit se psem do Chorvatska mimo hlavní turistickou sezónu, kdy je na plážích minimum lidí. Ideální variantou jsou místa, kde jsou i pláže určené pro psy. Příkladem je Novigrad na Istrii nebo letovisko Baška na ostrově Krk.

Cestování letadlem

Jedná se o nepříliš častý způsob přepravy zvířat. Pokud chcete vzít svého psího kamaráda na dovolenou k moři letadlem, musíte si nejprve ověřit, zda letecká společnost, se kterou budete cestovat, psy vůbec přepravuje a za jakých podmínek. Potřebné informace zjistíte na webových stránkách aerolinek. Dále musíte vědět, zda smíte psa do cílové země vůbec přepravit. To se dozvíte na příslušné ambasádě. Na palubě letadla může pes cestovat buď jako kabinové zavazadlo spolu s vámi, nebo v nákladovém prostoru jako odbavené zavazadlo. Rovněž tyto varianty si ověřte u dané letecké společnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup