Čeká vás dlouhá cesta letadlem? A letíte poprvé? Ať už bude vaše cesta letadlem trvat dvě hodiny, nebo šest, je důležité se na ni připravit, a to nejen psychicky, ale především vhodným vybavením a oblečením.

Pohodlné oblečení

Dnes už je létání letadlem skoro jako cestování vlakem, tedy běžné a na denním pořádku. Vybavte se proto do letadla především pohodlným oblečením, které vám celé cestování náležitě zpříjemní. Vhodné jsou například dlouhé tepláky, bavlněné tričko a mikina. V letadle může být často poměrně chladno a mikinu si podle potřeby vždy můžete sundat. Pokud patříte mezi zimomřivé jedince, doporučujeme také šátek, který přes sebe v případě potřeby můžete přehodit a v klidu spát. Důležitá je také pohodlná obuv, právě v té totiž strávíte daný den několik hodin. V ideálním případě volte tenisky, botasky či pohodlné baleríny.

Vhodné doplňky

Zapomínat byste neměli ani na vhodné doplňky, jakým je například polštářek za hlavu, který vám let opravdu zpříjemní. Dnes můžete koupit i polštáře nafukovací, které si můžete vybalit až přímo v letadle. Hodit se vám bude jistě také láhev s vodou a svačinka, která vám dlouhý let trochu ukrátí. Na palubu letadla si dnes totiž můžete brát vlastní jídlo i pití. Koupit ho samozřejmě můžete také na palubě letadla.

Zábava

Zvláště pokud létáte s nízkonákladovými společnostmi, budete potřebovat dávku sbalené zábavy. Nezapomeňte na sluchátka a dlouhý playlist ve vašem mobilu či stažené filmy v tabletu či počítači. Ty vám mohou dlouhý let pěkně ukrátit. Pokud nepatříte mezi příznivce elektroniky, vsaďte na klasiku v podobě knihy, časopisů či novin. Hodit se vám mohou také křížovky či sudoku. Ideálním pomocníkem je také čtečka knih, kterou jistě oceníte i na dovolené.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup