Synonymem letní dovolené byla po několik let Mallorca. Největší ostrov ze souostroví Baleárských ostrovů leží ve Středozemním moři a od Španělska, ke kterému patří asi dvě stě kilometrů vzdušnou čarou. A právě jistá exotičnost, způsobená odlehlostí od evropské pevniny činí Mallorcu tak atraktivní a stále hodně vyhledávanou.

Základní poznatky o Mallorce

Na největší z ostrovů souostroví Baleár žije necelých osm set tisíc obyvatel, což je pro rychlou představu méně, než v Praze a navíc většina z nich žije v hlavním městě Mallorcy, což je Palma de Mallorca. Když se rozhodnete pro dovolenou na Mallorce, pak je potřeba si směnit peníze za eura, kterými se zde běžně platí a dopravu je nejvhodnější zvolit leteckou, přičemž doba letu je zhruba dvě hodiny z Prahy.

Proč zrovna dovolená na Mallorce

Tento španělský ostrov je vyhlášen mezi letovisky pro dovolenou zejména proto, že je zde slunečno asi tři sta dnů v roce a průměrná teplota je během roku 25°C, v létě pak o pět stupňů více. Je zde příjemné klima, díky je pocitová teplota nižší, a tak se zdá klidně dýchat a užívat volných dní.

Španělský temperament

Obyvatelé Mallorcy jsou typičtí Španělé, respektive horkokrevní a vřelí jižané. Nikam nespěchají, přes odpoledne dodržují polední pauzu i tři hodiny, takže se může stát, že vás v tradičních restauracích nebude mít kdo obsloužit. Avšak jsou to velice přívětiví lidé, kteří si cení turistů, a proto vám utvoří výtečnou atmosféru při dovolené na Mallorce.

Letoviska jako cíl turistů

Pro dovolenou na Mallorce je vhodné zvolit hlavní město, případně jeho okolí a pláže na jihovýchod od města Palma de Mallorca. Jsou jednak častým cílem většiny turistů, proto je zde i široká nabídka ubytování a i vyžití. Navíc výlet do hlavního města s sebou nese i poznání historických památek, jež více napoví o dějinách ostrova, spojeného s klasickou španělskou kulturou a architekturou.

Palma de Mallorca

Minout toto malebné španělské město při cestách na Mallorcu je snad i hříchem. Palma de Mallorca bylo založeno Římany v roce 123 př. Kristem, hlavním městem se stalo až při nadvládě Arabů. Z této doby se dodnes zachovalo několik památek, především palác Almuidana, který slouží i jako sídlo španělské královské rodiny při návštěvě Mallorcy.

Historické centrum města jako historie Španělska

Městu dodává historický ráz i gotická katedrála, nebo Llotja, velice zajímavá stavba s vyvýšenými hradbami působí v oblasti palem historicky a přitom atraktivně pro nejeden fotoaparát. Za návštěvu pak také stojí Iglesia La Porciuncula, což je katedrála s netradiční prosklenou částí. Skla jsou zde bohatě zdobena a vymalována, že při běžném slunném dni působí návštěva vesele, až hravě. Velice zajímavé místo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup