Nároční turisté se nespokojí s tuctovou dovolenou v Itálii. Hledají romantická místa, ale i dechberoucí pláže, věhlasné památky architektury i bohatý noční život. V tomto ohledu plně poslouží Sardinie, ostrov ležící ve Středozemním moři. Hlavním městem je Cagliari. Sardinie se skládá z 8 provincií. Domluvíte se zde italsky, sardinsky i katalánsky.

Turistika i koupání v moři

Pakliže se chystáte do Sardinie za koupáním, počítejte s exkluzivními plážemi s bělostným pískem a dokonalou čistotou vody. Pokud si myslíte, že špičkové pláže najdete jen v exotických zemích, jste na omylu. Sardinské pláže se pyšní oceněním Modré vlajky, což značí dokonalou kvalitu vody. V žádném případě neodoláte odpočinku na písečných kobercích Punta Tegge, La Pelosa, Punta Molentis, La Rena bianca, Spiaggia del liscia – Palau anebo La spiaggia rossa di Budelli.

Poklady architektury vás ohromí svou krásou

Kroky turistů vedou do města Cagliari, které leží na jižním cípu ostrova a říká se mu Barcelona Itálie. Setkáte se zde s drahokamy historie a bujarým nočním životem. V katalánské vesnici Alghero si užijete do sytosti slunce a koupání. Zaujme vás zdejší gastronomie, starověké zdi, romantické uličky a lidé mluvící katalánsky. V Bosa spatříte skvostný hrad. Město objímá řeka, Fiume Temo, klidně se můžete projet loďkami. Cuglieri se nachází na západním svahu Monti Ferru a ohromí Basilica di Santa Maria della Neve s velkolepou stříbrnou kopulí.

Do Sardinie se ihned zamilujete

Tento elegantní ostrov osloví skalnatou oblastí Aggius se stometrovými monolity. Na své si zde přijdou milovníci pěší turistiky, cyklistiky a především horolezectví. Lezecké stěny pokračují i k pláži Golfo di Orosei u Cala Gonone. Červené stěny vyčnívající přímo z vody jsou velkou atrakcí u Arbatax. V Sardinii jsou magické prehistorické stavby, nuraghy, pocházející z doby 1500 – 300 př. n. l. Máte-li pocit, že vás na tomto ostrově čekají příjemné chvilky ve dvou i parádní rodinná dovolená, objednejte si luxusní apartmány s výhledem na moře ještě dnes!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup