Barcelona je město, které leží ve Španělsku, konkrétně při pobřeží Středozemního moře na severovýchodě. Někdy také bývá označováno jako hlavní město Katalánska a současně hlavní město provincie Barcelona. Její rozloha se udává 101,9 km2 a má 1 619 337 obyvatel. Jedná se o druhé největší město Španělska hned za Madridem. Najdete zde také několik univerzit spolu s vysokými technickými a obchodními školami. V roce 1992 zde probíhaly olympijské hry. Barcelona je významné průmyslové centrum severovýchodu.

Toto město vám dopřeje dovolenou snů, neboť se jí říká metropole kultury a zábavy. Pokud hledáte kulturní zážitky, romantické uličky nebo dovolenou na pláži, Barcelona je přesně to, co potřebujete. Kombinace středověké historie, krásných pláží a jižanské atmosféry, i tak by se dala Barcelona popsat. Najdete zde rozmanité romantické památky, ke kterým jistě také patří exkluzivní restaurace s pochoutkami katalánské kuchyně. Dovolená v Barceloně pro vás bude nezapomenutelným zážitkem.

To ale není ještě zdaleka všechno. Barcelona totiž nabízí také zážitky nesoucí podobu několika stovek historických památek, muzeí, tržišť, flamenca a samozřejmě také šumícího moře. Na své si zde přijdou i milovníci golfu, fotbalu či jiných sportů. Zkrátka nepřijdou ani vodní sporty. Město Barcelona je jedním z nejnavštěvovanějších měst celého Španělska, a to díky své žijící kultuře a pulzujícím nočním životem. Na každém kroku najdete bary, kavárny a různé restaurace.

Barcelona, to je spojení velkoměsta s odpočinkem na pláži. Je úplně jedno, zda tam poletíte na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě, Barcelona je dokonalá kdykoliv. Vyberte si třeba nějaký eurovíkend, který je stále více oblíbený a vydejte se letecky do Barcelony, města uvolněné atmosféry.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup