Pokud přemýšlíte, jakou zemi ve střední Americe navštívit, zvolte si Kostariku. Tato země vystihuje přesně pojem překrásné pláže, panenské přírody a uvolněného životního stylu. Do Kostariky se dostanete za přibližně 16 00 Kč. Doporučujeme vyrazit někdy mezi prosincem a dubnem.

Krásná Kostarika

Po příletu získáte vízum na 90 dní zdarma. Užívat si zde můžete nejen krásných písčitých pláží, ale také treků. Při procházkách v národních parcích si vyčistíte hlavu a dopřát si můžete i řádný trek na nejvyšší horu Kostariky Cerro Chato. Na své si přijdou především surfaři, jelikož je Kostarika považována za ráj surfařů. Čekají zde na vás vhodné pláže pro začátečníky, ale i pokročilé. Za centrum surfařů můžete považovat město Jacó.

Krásy pod i nad vodou

Nezapomeňte si přibalit i výstroj pro šnorchlování, jelikož je okolní moře plné krásných míst na potápění a šnorchlování. Rozmanitější a bohatší podmořský život najdete na Karibské straně. Na Kostarice není nouze ani o krásné pláže, chce to jen hledat ty vhodné právě pro vás. Některé jsou zaplněné turisty, některé po celý den prázdné. Zajímavé také je, že 25% Kostariky spadá do chráněných krajinných oblastí, můžete si tedy vybírat z mnoha míst, které navštívit.

Adrenalin a noční zábava

Populárních klubů a barů si můžete užívat především v San Jose. Také v turistických centrech na vás čekají hospody a bary, ve kterých si užijete pravého kostarického nočního života. Pokud jste příznivci adrenalinové zábavy, můžete vyzkoušet Zip-lining, bungee jumping, divokou vodu apod. Tyto adrenalinové zážitky na vás čekají ve vnitrozemí v okolí národní parků, jako je park Monteveverde či Arenal. Vyzkoušet zde můžete i rafting trip na řekách, které protékají v blízkosti sopky Turrialba. Za celkem příznivou cenu zde můžete sjet divokou řeku a vystřídat opalování za adrenalin. Pokud rádi výletujete na kole, i v tom vám Kostarika vyhoví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup