Obdivovat krásy Sicílie nyní můžete za poměrně příznivé ceny. Dopřejte si výlet na Sicílii a navštivte tato nádherná místa, o některých jsme se již zmínili v předchozím článku.

Cefalú

Pro milovníky malých městeček s romantickými uličkami, tradičními obchůdky a jedinečnými kavárnami je přímo stvořené městečko Cefalú. Najdete ho na severním pobřeží asi hodinu cesty z Palerma. Cefalú leží někde mezi krásnými písečnými plážemi a mohutným skalním masivem La Rocca. Ten můžete zdolat a kochat se opravdu krásným výhledem. Ve městě navštivte dóm Duomo di Cefalú, který se pyšní dřevěným stropem a mozaikami, prohlédnout si můžete i středověkou prádelnu Lavatoio Medievale. Užijete si zde však i koupání, skvělou zmrzlinu a vynikající jídlo.

Taormina

Vynechat byste neměli ani návštěvu Taormina, městečka, které se nachází na skalnatém útesu vysoko nad mořem. Bohužel zde ceny za noc v hotelu zde šplhají do neskutečných výšin. Pokud však Taorminu navštívíte, užijete si nevšední atmosféru starého města, krásný výhled na Etnu a kvalitně zachovalé římské divadlo.

Agrigento, Údolí chrámů

Pokud se vydáte na jih Sicílie, navštivte Údolí chrámů, které se nachází nedaleko města Agrigento. Jedná se velmi významnou památku ostrova. Komplex chrámů byl vystavěn Řeky a stojí zde již od 5. st. p. n. l. Nejvíce na vás jistě zapůsobí Chrám svornosti, který je dokonce považován za nejzachovalejší řeckým chrám na světě. Užívat si zde mimo jiné můžete krásné vyhlídky z hřebene na krajinu i město Agrigento.

Na Etnu

Pokud budete na Sicílii, byl by to hřích nenavštívit Etnu. Horu, která dosahuje výšky 3 329 metrů a je nejvyšší činnou sopkou v Evropě. Vyšplhat se na ni můžete spolu s průvodcem, vyjet na ni autem speciálním vozidlem, džípy či na čtyřkolkách, variant je opravdu mnoho. Zpět můžete sestupovat nádhernou krajinou, lávovými poli a borovými lesy. Vydejte se objevovat krásy Sicílie i vy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup