Cestování v těchto dnech je již o něco méně složité. Vydejte se letošní rok za krásami jezer, u kterých můžete relaxovat stejně příjemně jako u moře. Právě Slovinsko je rájem jezer a panensky čisté přírody, přitom se od nás nachází jen pár hodin cesty.

Krásný Bled

Nejnavštěvovanějším jezerem Slovinska je bezpochyby nádherné jezero Bled. Zde je voda průzračně čistá a příjemně teplá, jelikož je oteplována termálními prameny, které pronikají až do jezera. Ubytovat se zde můžete v kempu s pláží či v luxusních hotelech u břehu, které nabízí i koupání v bazénech s termální vodou. Po jezeře se můžete projíždět také na loďce či se vydat na výlet a kochat se jedinečným výhledem na Bledský hrad.

Bohinjské jezero

Toto ledovcové jezero je obklopeno nádhernými horami. Bohinjské jezero leží nedaleko Bledu a právě zde najdete dokonalý klid a krásnou přírodu. Hotely jako u Bledu zde nenajdete a kolem jezera vede krásná pěšina. V jezeře se samozřejmě můžete vykoupat a nabízí dokonale čistou vodu.  

Sedm Triglavských jezer

Za návštěvu jistě stojí Dolina Triglavských jezer v Julských Alpách. Zde během jednoho dne můžete vidět hned sedm jezer. Vydat se však musíte do hor na poměrně dlouhý trek, a to od Bohinjského jezera. Jakmile však překonáte převýšení od Bohinje, můžete se těšit na krásný výlet údolím jezer s opravdu krásnými výhledy do okolí. Koupat se však v jezerech nesmí.

Jasna

Jako z pohádky, tak působí jezero Jasna u Kranjské Gory. Popravdě se jedná o dvě propojená jezera. I zde se můžete těšit na nádherné přírodní scenérie a čistou vodu. Pozor však na to, že voda v jezeře je poměrně studená, vhodnější spíše pro otužilce. Za výletem se sem rozhodně vydejte.

Krnské jezero

Největším slovinským vysokohorským jezerem je Krnské jezero. Dostat se k němu můžete zpočátku strmou, ale ne příliš náročnou cestou od parkoviště v údolí lepena. U jezera se nachází i horská chata Koča na Krnském jezeru. Koupat se ani v tomto jezeře nesmíte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup