Zimní říše divů, ano i tak, by se dala nazvat malebná vesnička Saariselkä v Laponsku. Proč jí navštívit? Tak důvodů je samozřejmě hned několik a tím hlavním je, že tu pocítíte toho opravdového ducha Vánoc.

Tato jedinečná atmosféra a kouzlo, které se neopakuje. I to je pohádková zasněžená Saariselkä. Děti si to tu zamilují taktéž z hlediska zimního vyžití. Komu by se nelíbilo sáňkování nebo sněžné skútry! Setkání se Santa Clausem je bonus, stejně jako jízda se zapřaženými psy nebo sobíky.

Lyžování, polární záře a fascinující kultura místních obyvatel

Mimo období sněžení je populární rybaření, trekking a turistika. Ubytování v tradičních srubech s sebou přináší dobrodružnou výpravu za poznáním. Zajistěte si prázdniny v Santiagu Laponska a máte v ceně nejen jídlo, ale po domluvě i lety, transfery, používání termo oblečení a soukromého setkání se Santou a další aktivity. Moc úžasné na to, aby to byla pravda? Už jako malé děti jsme snily, tak proč tuhle představu neproměnit ve skutečnost?

Resorty na ubytování poskytuje i obec Inari v severním Laponsku. Je to kompaktní mezinárodní vesnice s laponskou tradicí. Rozprostírá se ve středu nádherné scenérie národního parku Urho Kekkonen. Středisko je centrem služeb a aktivit, přesto je vše na dosah. Vy zde naleznete od míru a klidu i divočinu. Ani nepotřebujete auto, což je velká výhoda – od lyžařského střediska po přírodní stezky, lázně, hotely a restaurace dojdete bez problémů pěšky. Díky dobrému cestovnímu spojení jsou snadno dostupné i další jedinečné cíle severního Laponska. Hodinu na sever od zmiňované vesnice Saariselkä, leží Siida – centrum kongresů, arktické přírody a sámské kultury, které stojí za návštěvu.

Polární záře a slunce

Spojte se s mrazivou arktickou energií, která vám zpříjemní vaše chvilky relaxací. Saariselkä je nejsevernější prázdninové středisko na světě. Je vzdálené 260 kilometrů severně od polárního kruhu a jedno z nejstarších lyžařských středisek ve Finsku. Určitě naplní všechny vaše potřeby i to, co od dovolené očekáváte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup