Prahnete po dovolené v Řecku, která je snem snad každého z nás? Koupání, vodní sporty, sluníčko, poklady architektury a noční život, to je výsada Zakynthosu. Tento mýty opředený ostrov leží v Jónském moři, na západě Řecka. Jeho rozloha činí 410 km2 a délka pobřeží je 123 km. Byl pojmenován po synovi vládce Dardana a jeho hlavním městem je Zakynthos.

Zajímavosti z každé epochy lidstva

Dle výpisů Homéra byl ostrov pod nadvládou Zakyntha, vládce, který žil kolem roku 1500 př. n. l. Po něm se ujal moci Odysseus, rodák z Ithaky. V srpnu 1953 otřáslo ostrovem zemětřesení, které ho téměř položilo na kolena a zničilo jeho hlavní památky. Zůstala jen katedrála sv. Dionýsa, budova Národní banky a kostel sv. Nikolase. Zakynthos odolal 3 otřesům o síle 7, 9 Richterovy stupnice. Další pohromu zažila oblast v roce 2006, kdy bojovala s ničivými požáry. Působivou atrakcí je pláž u Laganas, kde snáší vejce želva kareta obecná.

Procházka růžovým sadem

Perla Jónského moře, jíž se říká Ostrov vůní, pohlcuje úrodné nížiny, hory, skalnaté útesy i velkolepé moře. Pochutnáte si zde na olivách, domácím medu, rozinkách i citrusech. Hlavní město přezdívané Chora, leží na východním pobřeží. Určitě nesmíte minout Alykes, kde si prohlédnete solná pole. Turisté touží spatřit tajemné zálivy s průzračnou vodou, kde jsou potopeny vraky. Největší atraktivitou se pyšní Blue Caves, Modrá jeskyně, kam se dopravíte lodí.

Noční život a koupání v moři

Mezi nejoblíbenější letoviska patří Alikanas, Amoudi, Kalamaki, Agios Sostis, Alykes anebo Vassilikos. Pokud prahnete po letní dovolené, vyrazte na Zakynthos od dubna do září. V každém případě vás ohromí všudypřítomná zeleň, květena, tyrkysové moře, písečné pláže, objevování jeskyní, prastaré vesničky i surfování. Na ostrově se setkáte s kraby, medúzami, delfíny i tuleněm středomořským. Hoďte všechno za hlavu a naplánujte si relaxaci na pláži Amoudi, Alykanas a Alykes.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup