Dovolená v Chorvatsku se stala pro české turisty v posledních letech skutečným hitem. Není divu, že její popularita rychle roste. Jedno z nejkrásnějších míst Chorvatska je Makarská riviéra čili pás dalmatského pobřeží dlouhý asi 60 kilometrů a široký jen několik metrů. Jen si představte, jak se koupete v Jaderském moři a kocháte se pohledy na štíty masivu Biokovo. Tato noblesa přitahuje turisty z celého světa.

Pásmo dokonalé relaxace

Nádherná Makarská riviéra, zahrnujte písečné koberce, které jsou vhodné ke slunění a stavění hradů z písku. Koupání, plavání, skotačení v osvěžujících mořských vlnách, potápění, surfování a jiné vodní sporty se postarají o znamenitou zábavu. Unikátní pás dalmatského pobřeží je vytyčen severozápadně městem Omiš a jihovýchodně deltou řeky Neretvy. Tato lokalita patří k jistým favoritům letní dovolené v Chorvatsku, ale rovněž trpí častými lesními požáry.

Kam vyrazit jako první?

Jakmile se ocitnete na Makarské riviéře, pocítíte chuť poznat všechna atraktivní letoviska, jako jsou Baška Voda, Brela, Brist, Igrane, Podaca, Podgora, Tučepi, Zaostrog, Drašnice anebo Gradac. Baška Voda vás osloví piniovými háji, čistým mořem, překrásnými plážemi a zajímavými historickými klenoty. Ve vesnici Brela, která leží na rozcestí masivu Biokovo, si užijete sportovních aktivit v čele s pěší turistikou a cyklistikou. Zdejší pláže patří k nejlepším v Evropě. V rybářské vesnici Drašnici se vám dostane klidné relaxace v duchu romantiky.

Prozkoumejte své možnosti

Srdcem oblasti je město Makarska ležící asi 140 km od Splitu. Za zmínku stojí božské pláže, ale i barokní kostel sv. Filipa Neri, pomník francouzského maršála Marmonta a Malakološki muzej s cennou sbírkou mušlí. Přístavní město Tučepi vás zláká skvělou zábavou v klubech, na diskotékách a v barech. Dovolená na Makarské riviéře, to je vaše zastávka v ráji.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup