Hlavní město Francie, romantika nad Seinou, místo proslulé stylovými kavárničkami, lákající do svých útrob nemálo potulných básníků či spisovatelů světových jmen a v neposlední řadě hlavní světová metropole módy.

Eurovíkend v Paříži

To všechno je nezaměnitelná Paříž, město s dlouhou historií a specifickou kulturou i zvyky. Žádné jiné město není jako Paříž a to je také důvodem, proč lidí váží cestu z třeba z druhého konce světa, aby na vlastní oči viděli Eiffelovu věž, Vítězný oblouk anebo daVinciho Monu Lisu. Paříž však v sobě skýtá mnoho dalších skvostů, které by si žádný návštěvník neměl nechat ujít.

Cesta do hlavního města Francie

Pro pobyt v Paříži je vhodné zvolit eurovíkend, populární způsob cestování, který v současnosti využívá mnoho turistů z celého světa. Dva dny jsou ideální na nasátí pravé pařížské atmosféry, navštívení Eiffelovy věže, Louvre, Katedrály Notre-Dame i plavbě na řece Seině.

Trocha důležitých faktů

Není žádným překvapením, že je Paříž i největším městem Francie, s více než dvěma miliony obyvatel a nachází se na severu země, v regionu Île-de-France. Paříž je také centrem kulturním, obchodním i politickým a významným turistickým cílem. Prožít eurovíkend v Paříži vyhledává ročně asi bezmála deset milionů turistů z celého světa.

Dovolená jak má být

Do Paříže si jedete odpočinout, užít volno a také pravou dovolenou. Jestliže bude vaší volbou populární eurovíkend, pak je zapotřebí vybrat i vhodné ubytování. Vzhledem k tomu, že je Paříž jedním z nejnavštěvovanějších měst na celém světě, je potřeba připravit se na to, že noc v běžném pařížském hotelu není zrovna nejlevnější záležitostí.

Ceny hotelů úměrné návštěvnosti

A to i přesto, že nezvolíte vyhlášený hotel v centru města. I v okrajových částech musíte počítat s tím, že vaše kapsa vydá více, než byste čekali. Také je potřeba vyřešit lokalitu, kde se ubytujete. V centru to bude sice dražší varianta, ale zase je tu možnost příjemné procházky nočními ulicemi a podél břehu Seiny, bez nutnosti cestování na okraj Paříže, kde jsou ceny ubytování sice levnější, ale zase je zapotřebí trávit čas cestováním do centra metropole a to je náročné i na čas i peníze.

Co musíte v Paříži navštívit

Eiffelova věž

Není snad turista, který by se vydal do hlavního města Paříže a nenavštívil slavnou Eiffelovu věž, dominantu tohoto půvabného města, s výškou přes tři sta metrů. Má celkem tři patra pro výhled, do dvou se dostanete pěšky, po schodech, do poslední, nejvyšší je nutné užít výtah. Při návštěvě věže je potřeba se připravit na frontu nekonečně dlouhou, zvláště v případě užití výtahu. Ale to čekání stojí za to.

Champs-Élysées

Snad nejslavnější ulice, bulvár v centru Paříže, proslulá svými luxusními obchody. Každého, kdo se trochu zajímá o módu, nenechá tato široká a rovná ulice rozhodně chladným. Při dovolené v Paříži je zapotřebí se projet po slavné francouzské Champs-Élysées.

Co dále je nutno navštívit

V Paříži není nutné minout ani Vítězný oblouk, který nechal postavit Napoleon Bonaparte, nebo slavnou katedrálu Notre-Dame. Pro milovníky umění je tu možnost strávit nekonečný čas v Louvre, galerie, která je domovem i slavné Moně Lise. Zamilovaní si najdou cestu na most zamilovaných – Pont des Arts a konečný pohled všech turistů by měl být z výškové budovy Tour Montparnasse, více než dva stě metrů vysoká budova, jejíž poslední patra slouží jako dokonalé vyhlídkové místo na celou Paříž.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup