Bílé pláže a azurově modré Jónské moře, jsou typické pro řecký ostrov Lefkáda, který je častým cílem turistů při cestě do Řecka. Název získal ostrov celkem jednoduše, podle všudypřítomných bílých skal, které se nachází na jihu ostrova a určily tak nejen název, ale právě i světlé pláže. Název je odvozen od řeckého „lefkos“, což znamená „bílý“.

Pro ty, co milují přírodu

Pokud jste milovníkem překrásné přírody, pak by vaším cílem letní dovolené měl být právě ostrov Lefkáda, jelikož nabízí mnoho zajímavého k vidění. Lefkáda si udržuje svůj přirozený ráz, který nabízí k vidění nejen úžasně tyrkysové moře právě v kombinaci s bílými skalami, ale doplnění o bohatou flóru, kde nechybí borovice, platany, cypřiše a samozřejmě i vinná réva, ale také mnoho květin, obzvlášť v jarních měsících, je to pohled k nezaplacení.

Kultura starého ostrova

Lefkáda nabízí dokonalý odpočinek pro milovníky moře, přírodu, ale i pro ty, co pátrají po kulturách a zvláštních zvycích. Sice historický ráz hlavního města ostrova byl takřka srovnán se zemí při mohutných zemětřeseních v 40. letech minulého století, ale tu pravou kulturu zažije turista při cestě více do vnitrozemí ostrova, kde se nachází tradiční vesničky, kde snad nedosáhla západní civilizace a čas, jakoby se zde zastavil.

Místa k navštívení

Ostrov má asi 20 tisíc obyvatel a celkově lze Lefkádu přirovnat k takovému milému, řeckému městečku. Když zatouží turista nasát tradiční atmosféru, měl by navštívit hlavní město ostrova – Lefkas, které se nachází na severu ostrova. Je to vhodné místo pro nákup suvenýrů, zejména vyhlášeného červeného vína, nebo olivového oleje či oliv. Dalším důležitým místem je město Nidri, což je také známý přístav odkud odplouvají výletní lodě.

Básnířka Sapfó

Kouzelný ostrov Lefkáda je spjat i s dávnou historií, kdy v době antiky, se z nešťastné lásky vrhala ze skal přímo do moře známá básnířka Sapfó.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup