Všechny řecké ostrovy jsou nádherné, některé však skýtají více přírodních krás, větší klid a pohodu. Kefalonie patří mezi nejkrásnější řecké ostrovy, často je druhá hned po Santoriny. Toto přízvisko si zaslouží především díky množství přírodních rarit, pláži Xi, na které vládne červený písek v kontrastu s bílými skalami. Objevte Kefalonii a odpočívejte na jedinečné pláži s dokonalým výhledem.

Mnoho krásných pláží

Kefalonii si zamilují příznivci odpočinku a objevování přírodních krás. Na ostrově je totiž mimo sezónu poměrně klid a i během sezóny je míra turistů snesitelná. Důvodem je především to, že je na ostrově dostatek krásných pláží. Množství míst pro koupání nabízí 250 kilometrové pobřeží, které nabízí romantické zátoky i strmá skaliska. Mezi nejfotografovanější pláž patří Myrtos, která je velmi oblíbená, ale klid zde nenajdete. Raději si vyberte klidnější pláže, například Platia Ammos či pláže u vesnice Skala, Vouti, Zola či Atheras. Čas na řeckých ostrovech ubíhá jinak než ve zbytku světa, je tu klid, místní se nikam neženou a tato klidná atmosféra se brzy přenese i na vás.

Skvělé víno a jídlo

Kefalonii si zamilují i příznivci dobrého vína a čerstvých ryb. I zde si totiž můžete dopřát vše, co moře nabízí v té nejlepší kvalitě. Ochutnat byste měli také zdejší víno. Na svazích se zde pěstuje odrůda Robola, která produkuje suché bílé víno, které vás v horkých dnech skvěle osvěží.

Co navštívit?

Za návštěvu stojí unikátní skála Kounopetra, která se pohybuje ve stejném rytmu s mořem, Katavothres, zajímavý geologický útvar, ve kterém mizí mořská voda a znovu se objevuje až po 17 km v jezerech na opačné straně ostrova. Navštivte také Mega Soros, nejvyšší horu ostrova, která přináší nejen nádherné výhledy, ale i pohled na svahy vinné révy, kterou si na vrcholu můžete za odměnu dopřát v podobě skvělého vína.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup