Pokud byste rádi objevili další středomořský ostrov, určitě popřemýšlejte nad Kyprem. Letenky na Kypr naleznete za velmi příznivé ceny, a to zvláště s odletem z Berlína. Proč však Kypr stojí za návštěvu?

Slunce, pláže a odpočinek

Na Kypru si užijete té pravé relaxační dovolené. Kyperské pláže se totiž běžně dostávají do výběru těch nejkrásnějších pláží v Evropě. Na Kypru je opravdu z čeho vybírat. Doporučujeme především jihovýchodní cíp ostrova, kde najdete opravdu kouzelná místa. Vhodné je však jet na dovolenou mimo turistickou sezónu, abyste si mohli užít azurově modré moře osamotě. V sezóně je zde totiž poměrně plno.

Skvělá gastronomie

Středomořské destinace vás uchvátí i svou gastronomií, která vyniká čerstvostí, barevností a skvělými ingrediencemi. Dopřejte si na Kypru tradiční mezze. Jedná se o specifický způsob servírování pokrmů, kdy vám na stole přistane několik malých mističek s různými dobrotami a vy můžete ochutnávat od všeho kousek. Nemusíte se bát, že by vám přinesli dvě malé mističky, mezze se skládají i z desítek malých mističek plných dobrot.

Pro aktivní turisty

Na Kypru si tak přijdou na své nejen milovníci relaxace a skvělého jídla, ale také příznivci aktivnější dovolené. Výšlap na pohoří Troodos byste měli podniknout na jaře, kdy je cesta plná kvetoucích rostlin. Uvidíte zde historické kostely a krásné kláštery. Především klášter Kykkos vás potěší unikátním Byzantským muzeem, kde si můžete prohlédnout zajímavé předměty minulosti. Nejstarší budova zde dosahuje stáří přes 1000 let. Některé budovy jsou zapsány i na seznamu UNESCO.

Na zdraví!

Dopřejte si na Kypru také skvělá vína a domácí pálenku z hrozný, která se nazývá zivania. I milovníci piva si zde přijdou na své a mohou si dopřát Keo, které se vaří v Limassolu. Ochutnejte a zažijte Kypr se vším všudy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup