Madeira je portugalským ostrovem, který byste našli v Atlantském oceánu cca 600 km od pobřeží Maroka. Letecky se na Madeiru dostanete přibližně za 4,5 hodiny, přičemž můžete zvolit i let s přestupem v Portugalsku, který vychází levněji. Na Madeiru se můžete vydat celoročně, ne nadarmo se mu přezdívá „ostrov věčného jara“.

Co vás zde čeká?

Madeira je zeleným, hornatým ostrovem, který se nachází v subtropickém ráji. Těšit se můžete na ostrov plný barev, a to nejen díky všudypřítomným květům, krásným domům, ale i stále pozitivní portugalské náladě. Madeira však nenabízí jen nádherné přírodní krásy, ale i zajímavé městečka a netradiční zážitky.

Jako v botanické

Portugalský ostrov vám nabízí opravdu jedinečnou přírodní podívanou, ne nadarmo se mu přezdívá také jako „ostrov květů“ či „barevný ráj“. Díky příznivému klima a úrodné vulkanické půdě se zde můžete kochat opravdu jedinečnou podívanou. Na Madeiře si budete připadat jako v botanické zahradě. Zavítat můžete i do tropické zahrady v Monte Palace, která je obklopena jezírky a vodopády.

Přírodní bazény

V pobřežní vesničce Porto Moniz, která se rozkládá v severozápadní části ostrova, se můžete koupat v přírodních bazénech s dokonale čistou vodou. Ty nemá na svědomí žádná lidská ruka, ale příroda. Zde přirozeně vznikly mezi skalami a propojeny jsou betonovými chodníčky. Užívat si zde můžete koupání v příjemně ohřáté vodě.

Hlavní město

Za návštěvu stojí také hlavní město Madeiry, Funchal, kterému se přezdívá také jako „malý Lisabon“. Abyste ho prošli celé, bude vám stačit jeden den. Užívat si zde můžete krásné architektury, historických stop i skvělého jídla.

Vidět delfíny a velryby

Madeira je také dobrou volbou, chcete-li pozorovat delfíny či velryby. Stačí se vydat na plavbu v okolí ostrova a máte obrovskou šanci, že prožijete jedinečnou podívanou. Důležité je vyjet velryby pozorovat ve vhodném ročním období.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup