Přemýšlíte, kam letos vyrazíte na dovolenou? A už jste přemýšleli o Portugalsku? Portugalsko není prozatím pro Čechy příliš prozkoumanou zemí, přitom se do Portugalska dostanete za rozumnou cenu, a to letecky i z Prahy. Proč si do Portugalska zaletět a strávit tam příjemnou dovolenou zalitou slunečními paprsky?

Proč Portugalsko?

Pokud hledáte zemi s opravdu přátelskými obyvateli, skvělým jídlem a pohodovou atmosférou, vydejte se na jih Portugalska. Zde nepotkáte osobu, která by se mračila či na vás byla nepříjemná. Užívat si zde můžete také dostatek slunečních paprsků, jelikož je jih Portugalska, region Algarve, blízko Africe. Jih Portugalska je ideální i pro nadšené surfaře. Na své si tu přijdou zkušení surfaře i začátečníci, záleží jen na vlnách. Určitě ochutnejte zdejší kávu a pastel de nada. Nezapomeňte na skořici! Dopřávat si můžete i mořských plodů, skvělých dezertů a výborného portského vína.

K oceánu

Zaleťte si k oceánu, ale připravte se, že oceán je trochu jiný než moře. Je rozlehlý, jeden může být naprosto klidný a přívětivý, ale druhý den bude větrno a velké vlny. V tom je krása oceánu, není stále klidným jako moře. Dovolená u oceánu však stojí za to, zvláště pro osoby, které milují sport a sluneční paprsky.

Benagil

Kam na jihu Portugalska vyrazit? Kromě návštěvy hlavního města regionu, tedy Fara, kde si můžete užít večerní zábavy i skvělého jídla, navštivte Benagil. Benagil je jeskyně, která proslavila jih Portugalska. Až u ní budete, prohlédněte si jí nejdříve ze shora a plavte do ní s pomocí vlastních sil. Nenechte se nalákat předraženými loďkami a kajaky. Z pláže je to 5 minut plavání. Nezapomeňte navštívit také malebnou Taviru a nádherný Sagres. Ten je dokonalý a je opravdovým pokladem Algarve.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup