Exotická dovolená v Zanzibaru je něčím, co láká bezpochyby spoustu lidí. Dnes už taková destinace však není ničím nedostupným. Stačí si jen včas zarezervovat cenově lákavé letenky a zajistit levné ubytování na ostrově Zanzibar. Tím by ale vaše přípravy končit rozhodně neměly.

Zanzibar je součástí Afriky, kde panují trochu jiná pravidla oproti evropským destinacím. Zaměřit byste se měli především na víza, bezpečnost a očkování v zemi.

Vyřiďte si cestovní doklady

Vaším odrazovým můstkem při cestě na ostrov musí být vyřízení všech administrativních povinností. V tomto případě mějte na paměti, že potřebujete platný cestovní pas. Následně neopomínejte ani na vízum na Zanzibar. Pokud se vám nechce na Velvyslanectví Tanzanie v Berlíně, stačí, když si jej vyřídíte po příletu na letišti za poplatek 50 USD.

Další povinností by mělo být očkování. Podstoupit samozřejmě můžete vakcinaci libovolného typu, ale za doporučované je považována žloutenka typu A, B a tetanus. Pokud se Afrika stane vaším cílem z trochu komplexnějšího hlediska, myslete na to, odkud se na Zanzibar dostanete. Jestliže to bude ze země s výskytem žluté zimnice, jste povinni mít očkování proti této nemoci.

Na co si dát pozor na Zanzibaru?

V okamžiku, kdy se octnete v ráji zaslíbeném, kterým Zanzibar rozhodně je, nepodléhejte jen samým krásám kolem sebe a dbejte také jisté opatrnosti, jíž není na škodu. Například sebou nenoste zbytečně velkou hotovost a vyvarujte se focení vojenských objektů. Krádež nebo problémy s policií by rozhodně mohly narušit vaši celkově spokojenou dovolenou.

Zanzibar je místem, jež ve vás zanechá spoustu nezapomenutelných vzpomínek a poodhalí jednu z částí překrásné Afriky. Na ostrov se můžete vydat nejenom za relaxací, ale i za poznáváním všeho možného. Od přírodních úkazů, přes památky, až po tamní gastronomii.