Lidé si zamilovali relaxaci na Kanárských ostrovech. Není divu. Zdejší klima, pozoruhodnosti přírody a architektury jsou jako stvořené pro nezapomenutelnou dovolenou Španělsko. Tenerife a Gran Canaria patří k nejnavštěvovanějším ostrovům.

Tenerife – Španělsko dovolená jako víno

Kdo by odolal rekreaci na Tenerife, který je největším ze sedmi Kanárských ostrovů. Tento velikán leží v Atlantském oceánu asi 320 kilometrů od Maroka. Nejvyšší horou ostrova i Španělska je Pico de Teide. Leží v nadmořské výšce 3 718 metrů. Hlavním městem je Santa Cruz de Tenerife, druhým hlavním městem celého souostroví je známější Las Palmas de Gran Canaria. V centrální části ostrova se tyčí majestátná pohoří. Od roku 1954 je tato lokalita Národním parkem Teide. Úžasné přírodní úkazy, jako je i kráter Las Caňadas, jsou zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. V severní části se pěstuje vinná réva, jih je poset překrásnými písečnými plážemi Španělska.

Divukrásné pláže Španělska

Pláže se žlutým pískem se nacházejí jen na jihu Playa de las Américas, Playa Leocadio a Playa de le Tejita. Mnozí lidé jsou přesvědčeni, že jsou nejkrásnější na ostrově. Svou oblibu má i žlutá pláž se saharským pískem Las Teresitas v resortu San Andrés. Právě zde si užijete koupání, jízdu na banánu a na lyžích, paragliding. Za zmínku stojí i Playa Faňable, Callo Salvaje a Poris de Abona. Pláže na jihu ostrova jsou větrné, jako stvořené pro windsurfing. Severní písečné koberce, Puerto de la Cruz, Playa del Bollullo a rodinami vyhledávaná, El Pris a Mesa del Mar, jsou klidnější s mírným vstupem do moře. Nelze opominout i bazény se slanou mořskou vodou umístěné doslova mezi sopečnými útesy.

Co vidět a dělat?

Dovolená na Tenerife patří také umění, hudbě a výletům. Určitě vás zaujme operní festival v Santa Cruz i letní folkové akce. Divadelní festival se koná v La Laguna. Turisté mají v lásce karnevaly, pochoutky z mořských plodů, lahodná vína, písečné zálivy, černé pláže, diskotéky, golf, jezdectví a cykloturistiku.

Gran Canaria – slunce na dosah ruky

Rádi byste za sluníčkem kdykoliv během roku? Rozhodněte se pro dovolenou na Gran Canaria. Na první pohled vás upoutá jihovýchodní pobřeží s písečnými plážemi, kterému dominuje Playa del Inglés. Tento unikát vyniká písečnými dunami. Dechberoucí oblast je známá svými strmými skalnatými útesy, divukrásnou krajinou, tyrkysovým mořem a malebnými vesničkami. Jih ostrova uchvátí tropickými teplotami atakující 30 stupňů Celsia. A co je na všem nejlepší? Při koupání pozorujete zasněžené vrcholky hor.

Sopky, pláže a noční život

Tento ostrov vznikl v prehistorii díky vulkanické činnosti, proto zde spatříte rokliny, kaňony a nejvyšší horu Pico de las Nieves dosahující výšky 2000 metrů. Pěší turistika, koupání, jízda na kole a na koni, rybaření, ale i vodní sporty patří k nejpopulárnějším aktivitám. Las Palmas ukrývá Muzeum Kryštofa Kolumba, promenády i náměstí Plaza del Espirit Santo. Noční rej, diskotéky, festivaly, divadelní představení i sportovní akce vás mile pobaví. V horských oblastech osloví horolezectví a túry kolem kaňonů. Jih patří Playa de Maspalomas, Playa del Inglés, San Augustin a Playa de Güigüi. Koupání v Atlantském oceánu je příjemné a vybízí k windsurfingu, surfování, potápění i jízdě na banánu. Promenády jsou obklopeny obchůdky, kavárnami a bary. Kdo nevyzkoušel vyjížďku jachtou, jakoby na Gran Canaria ani nebyl. Mezi nejznámější letoviska patří Puerto Rico, La Playa de Mogán. Na pláži s tmavým pískem, Playa de San Augustin, se zabaví především rodiny s malými dětmi. Dokonalým tipem na výlet je park Palmitos, kde uvidíte vystoupení papoušků. Rancho park upoutá půjčovnou koní, dětskými atrakcemi a pohodou u grilování. V Orlí propasti si můžete vyzkoušet jízdu na motokárách. Katedrála v Las Palmas vás zavede do dob dávno minulých.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup