Pokud  milujete vodní sporty, rozhodně navštivte ostrov Belize, který je rájem zejména potápěčů díky krásné podmořské přírodě.  Právě tento vodní sport je důvodem, proč toto místo navštěvují středoameričtí turisté. Na tento ostrov však stejně snadno můžete zavítat i vy, a to v kteroukoli roční dobu…

Starobylé kmeny a poklad

Belize vás kromě sportu, naláká také na bájné stopování mayské kultury. Dokonce se zde ukrývá prý i poklad. To vše přitahuje zejména badatele a milovníky historie. Belize jako malý stát se stal samostatným v roce 1982. Nachází se mezi Mexikem a Guatemalou, která pro změnu nabízí tu nejlepší kávu.  Belize má okolo dvou set padesáti tisíc obyvatel a rozlohou je tento stát veliký  asi jako naše Morava, ovšem na druhou stranu nabízí ten největší korálový útes na Zemi. Tedy druhý největší. I tak je to na tak malý stát obrovský úspěch a v místním korálovém ostrovu se ukrývá přes čtyři sta druhů ryb, ale naleznete zde také delfíny.

Mayská civilizace

Hlavním důvodem, proč navštívit toto spanilé místo jsou však původní obyvatelé Mayové, kteří zde žili již dva tisíce let předtím, než do Belize dorazili první angličtí kolonizátoři s africkými otroky a sídlili právě v srdci středoamerického deštného pralesa. Dnes zůstalo již jen dvacet mayských kmenů, které upozadila moderní společnost s cestovním ruchem. I tak však v této zemi zůstalo bohaté hospodářství s vývozem mahagonu a cukrové třtiny, které dohromady tvoří hlavní příjmy státní kasy. Snadno se zde domluvíte anglicky a cenná je také místní přátelská atmosféra, která se prolíná s karibskou lenivostí a latinskoamerickým temperamentem a zejména na vše je tady čas, a to i na práci. No není to hotový ráj???

Tajemství zelené vegetace i modré díry

Zregenerujete se zde zejména v zelené přírodě, která uklidňuje tělo i ducha. Příroda je zde tak bohatá a unikátní, že mnoho pokladů lesa ještě vědci údajně neobjevili. Rovněž ale i podmořský svět nabízí podívanou, kterou málokde najdete. Vše se však doporučuje vidět a zažít pouze za doprovodu zkušených osob. Belize  dokonce pro tyto účely vytvořilo podnikání a vyplatí se v rámci zážitků rovněž navštívit takzvanou „modrou díru“, která je unikátem na Zemi a jedná se o uměle vytvořený turistický cíl, který vám nedá spát.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup