Nezbytnou podívanou v tomto anglickém městě je Westminster Abbey, tedy opatství v podobě gotické katedrály Anglikánské církve, kde se korunují králové a královny již od roku 1066! Brali se zde William a Kate Middleton v roce 2011, ale také zde odpočívá Charles Darwin, Isaac Newton nebo Charles Dickens. Cena prohlídky vás vyjde na dvacet liber. Zadarmo se zde podíváte jen při večerní bohoslužbě v pět odpoledne každý všední den. Tato bohoslužba trvá třičtvrtě hodiny a dá se přežít.

Ani Londýnské oko by vám však nemělo uniknout. tedy Kolo tisíciletí, které je od roku 2000 největším vyhlídkovým kolem v Evropě. Jaký je jeho oficiální název? Cocal-Cola London Eye a nabízí projížďku ve skleněných kabinách ve výšce 135 metrů. Roční výdělek této atrakce přináší městu neuvěřitelných osm set miliónů korun. Otáčka kolem své osy trvá půl hodiny a současně se může svést až osm set cestujících. Cena této projížďky je necelých dvacet dva liber. Doporučujeme vyhlížet na internetu slevové vouchery…

Downing Street je nejznámější ulicí v celém Londýně. Line se hned podél Buckinghemského paláce a nejznámější adresou je číslo popisné 10, za jehož dveřmi sedí britský premiér! Hned vedle pak ministr financí. ty je větší potěcha vidět, než ty naše. Tyto dvě pozice však nejsou v Anglii jen tak – používá se pro ně tradiční označení Prvního a druhého lorda strážců pokladu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup