Madagaskar je ostrovem v Indickém oceánu, který leží u jihovýchodního pobřeží kontinentální Afriky. Zajímavé je, že se tento ostrov každý rok od Afriky posune o 2 cm. Nebojte s vámi ostrov neodpluje. Navštivte tento jedinečný ráj, kde na vás čekají vzrostlé baobaby i zvědaví lemuři.

Základní informace

Na ostrově je tropické klima. Východní část ostrova je na srážky příznivější než západní část, která je celkově sušší. Na Madagaskaru očekávejte teploty od 20 do 27 stupňů. Vědě-li jste, že je Madagaskar větší než Francie? Cestování po Madagaskaru není úplně snadné, bohužel tamější komunikace jsou ve špatném stavu. Dopravovat se po ostrově můžete minibusy, zebu-povozy, na kole či pěšky.

Čekají na vás lemuři a chameleoni

Za symbol Madagaskaru lze považovat nádherné majestátně vyhlížející baobaby, ale také lemury a chameleony. Snad v každé části ostrova na lemura narazíte. Lemuři žijí pouze na Madagaskaru a zajet za nimi můžete do národního parku Andasibe, do kterého dorazíte po třech hodinách cesty z hlavního města. Objevit zde můžete 11 druhů poloopic a pozorovat je v jejich přirozeném prostředí. Kromě lemurů zde jistě narazíte na chameleony, jelikož Madagaskar je domovem pro cca polovinu za 150 známých druhů chameleonů. Zahlédnout v rezervaci můžete jednoho z největších druhů těchto ještěrů, nazývá se chameleon parsonův. Bohužel i zde na Madagaskaru se projevuje lidská chamtivost na úkor přírody, těžba safírů a vypalování lesů ničí přírodní bohatství Madagaskaru.

Kdy jet na Madagaskar?

Nejlepší doba pro cestu na Madagaskar je v rozmezí od května až října. Toužíte-li především o objevování zdejší přírody, zaleťte si na Madagaskar od října do prosince nebo v období od únor do dubna (končí období dešťů a začíná doba sucha). Po příletu na Madagaskar obdržíte tzv. turistické vízum, které má platnost 30 dní a zaplatíte za něj přibližně 35 USD. Madagaskar je bezpečnou zemí, kde žijí lidé přátelští. Pozor si dávejte jen na tržištích, kde může dojít k drobným krádežím. Chce se mít na pozoru podobně jako na jiných frekventovaných místech po celém světě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup