Kapverdské ostrovy zahrnují deset ostrovů v Atlantském oceánu a nacházejí se u pobřeží západní Afriky. Na Kapverdách naleznete vytoužený klid a dokonale si odpočinete v exotickém prostředí. Zaleťte si na Kapverdské ostrovy za objevováním i relaxací.

Základní informace

Na Kapverdách je klima suché a horké, v období mezi prosincem a červnem je ovlivněno silným větrem, který sebou nese písek ze Sahary. Místními je nazýván harmattan. V období od července do listopadu zde převládá stabilní teplé a suché počasí. Prší zde v toto období jen zřídka. Co se týká kultury, očekávejte od Kapverd směsici evropských a afrických vlivů. Úředním jazykem na ostrově je portugalština a platit zde můžete eurem.

Co podniknout?

Mezi nejnavštěvovanější ostrovy patří ostrov Sal a Boa Vista, kde na cestovatele čekají vybavené hotelové komplexy, ale i pro milovníky surfingu a kiteboardingu jsou Kapverdské ostrovy ideální. Narazit zde můžete i pro Kapverdy typické želvy. Na ostrovech si užijete zaslouženého odpočinku, relaxace u oceánu či u bazénu. Poznávat však můžete i další ostrovy. Na ostrově Sal si můžete projít celodenní okruh ostrovem a poznat život ve vesnici, vykoupat se v léčivé slané vodě solného jezera, které najde v kráteru vyhaslé sopky. Domluvit si zde můžete i výlet na katamaránů, která často zahrnuje i ochutnávku tamější kuchyni a šnorchlování v dokonalé průzračné vodě.

Ostrov Boa Vista a Fogo

Na ostrově Boa Vista na vás čeká starý vrak lodi na severní části ostrova, užít si zde můžete i výletu na čtyřkolkách, surfování či dokonalých plážích. Hledáte-li zelený tropický ráj, který není zaplavený turisty, navštivte ostrov Fogo. Malý sopečný ostrov (sopka je stále aktivní), na kterém se pěstuje cukrová třtina, spousta druhů ovoce a zeleniny, typická je zde také výroba kozího sýra. Připravte se však na to, že je to ostrov divočejší než Boa Vista či Sal a připravte si kvalitní obuv.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup