Cestovní ruch zaznamenal v posledním roce obrovský úpadek. Vášniví cestovatelé museli svou nejoblíbenější zálibu značně omezit, ovšem to neznamená, že by se přeshraniční cestování zastavilo úplně. S poznáváním světa jde ruku v ruce i kvalitní cestovní pojištění, které vás ochrání před neočekávanými léčebnými výlohami v zahraničí. Na dovolené nebo služební cestě jednoduše nemůžete tušit, jaké komplikace vám osud postaví do cesty.

Na české pojištění se nevyplatí spoléhat

Při cestě na letní či zimní dovolenou se určitě nevyplatí spoléhat jenom na modrou kartičku tuzemské zdravotní pojišťovny. Jakmile si v zahraničí zlomíte nohu nebo dostanete těžší chřipku či podobnou nemoc, můžete se váš pobyt na dovolené neplánovaně prodloužit. Bohužel zahraniční zdravotnické systémy nejsou tak solidární jako ten v České republice. Řadu léčebných výloh si musí pacient hradit ze své kapsy. V případě sjednání kvalitního cestovního pojištění ovšem můžete být klidní, neboť tuto úhradu za vás převezme právě pojišťovna.

Jaké jsou výhody cestovního pojištění?

Pojištění do zahraničí a koronavirus spolu v dnešní době úzce souvisí. I když budete dodržovat veškerá hygienická pravidla a budete se na letní či zimní dovolené řídit zdravým rozumem, můžete se nemocí Covid-19 nakazit. Speciální připojištění na riziko onemocnění koronavirem pojišťovna nenabízí, ovšem je možné požádat o úhradu léčebných výloh i v zemích či oblastech, kam není doporučeno Ministerstvem zahraničí cestovat.

U koho si cestovní pojištění sjednat?

Cestovní pojištění online byste si měli sjednat pouze u renomované pojišťovny, která již uspokojila potřeby desítky tisíc spokojených klientů. Samozřejmostí je v dnešní době možnost sjednání z pohodlí domova. Na webových stránkách renomované pojišťovny jednoduše vyplníte interaktivní formulář. Po zadání dat počátku a konce cesty a vyplnění destinace budete okamžitě vědět, na kolik vás cestovní pojištění vyjde.

I když se cestovní pojištění nevztahuje přímo na nákazu nemocí Covid-19, rozhodně se vyplatí si tento produkt sjednat. Kontaktujte renomovanou pojišťovnu a sjednejte si pojištění ještě před odjezdem.