Stojí za to výlet na Faerské ostrovy? Ano, cestovatelé považují Faerské ostrovy za ráj arktického severu. Proč si sem naplánovat cestu? Jelikož není přelidněným souostrovím a vlastní neuvěřitelné scenérie!

Nachází se v odlehlých zeměpisných šířkách – i z toho důvodu je tu tak autentický život spojen s úžasnými přírodními divy a kulturními tradicemi.

Hornaté souostroví najdete na mapě mezi Islandem a Skotskem. Návštěva Faerských ostrovů ve vás zanechá vzrušující zážitky.

Budete plní dojmů

Faerské ostrovy jsou především o zelených svazích, členitých pobřežních oblastech, větrem ošlehaných horách, ohromujících vyhlídkách a strmých útesech, kde se tříští vlny. Ukrývá v sobě vodopády a malebné vesnice s barevnými dřevěnými domy. Pokud jste milovníky přírody, budou Faerské ostrovy vašemu srdci blízké.

Zde je přehled těch nejkrásnějších přírodních lokalit:

Mykines

Mykines je nejzápadnější ostrov na Faerských ostrovech a jeden z nejlepších přírodních divů na světě. Návštěva tohoto ostrova je skutečně zvláštním zážitkem.

Po příjezdu na ostrov vám doporučujeme navštívit Mykineshólmur. Milovníci divoké zvěře budou potěšeni špehováním papuchalků, kde mláďata čekají na čerstvé jídlo, které jim nosí rodiče v zobáku. Od začátku května do konce srpna je s jistotou spatříte.

Saksun

Užijte si klid v této odlehlé vesnici. Po napínavé jízdě po klikaté jednoproudové silnici, dorazíte na toto kouzelné místo. Domy situované směrem k moři, vám umožní pohled na malou kulatou zátoku lemovanou majestátními horami s vodopády padajícími po strmých útesech. To je vyhlídka jako z pohádky!

Saksun mění barvy vlivem ročního období, od zasněžené bílé v zimě přes podzimní ohnivě žlutou trávu a v létě intenzivní zelenou. Břeh této krásné zátoky vás vezme na scénickou procházku ve dne při svitu slunce a v noci při hvězdách. Když je příliv, nezapomeňte se vydat na procházku ke břehu na moře. Saksun je místo, které musíte na Faerských ostrovech spatřit.

Norðradalur

Jedná se o osamělý ostrov, též známý pod názvem Koltur. Cesta vedoucí do Norðradaluru je jako stvořená pro dobrodružství. Před prohlídkou dolů ze svahu, zastavte v nejvyšším bodě Norðradalsskarð. Oddechněte si chvilku a jednoduše si užívejte nádherný výhled.

Dole v údolí leží malá vesnička obklopená strmými horami, které na obzoru vytvářejí ikonickou scenérii kolem osamělého ostrova Koltur. V malé vesnici žije asi jen 12 lidí. Norðradalur je pouhých 15 minut jízdy od hlavního města Tórshavn. Jízda na kole do Norðradaluru je také skvělým způsobem, jak si užít aktivní dovolenou.