Lákají vás cyklostezky, ale nevíte, kam se vypravit? V západní Francii, nedaleko města La Rochelle se nachází okouzlující ostrov, který je sice velmi malý, ale o to více poutavý pro jeho prozkoumání. I když je svou rozlohou jen pouhých 30 km dlouhý a 5,5 km široký, vynahradí vám to tím, že je naprosto nádherný.

Duch dovolené vás tu přivítá v plné parádě


Impozantní 3 km most, který vede přes jakési povodí je důkazem toho, že jsou na světě ještě neposkvrněná místa, kde se člověk může nadechnout kvalitního čerstvého vzduchu. Slaný závan a pocit svobody, ano i o tom je moderní život a ne žádný stres.

Oblíbené vesnice nabízí všeobecně krásné a dlážděné klikaté ulice, ale lze tu nalézt i pěkné přístavy, např. La Flotte a Saint Martin de Ré. Rybářské lodě a jachty jsou obklopené nábřežími plnými restaurací a rozlehlým venkovním posezením.

O plážích a restauracích

Pláže jsou doslova božské. Ty nej se nacházejí na jihozápadě ostrova a jsou dlouhé, písčité a lemované travnatými dunami. Děti si zamilují, když si budou moct hrát na mělčině, dospělí si oproti tomu mohou dopřát půvabné neformální restaurace zastrčené za písečnými dunami. Komu by se nelíbila relaxace, kde to není přeplněné lidmi, že?

Nejlepší způsob, jak ostrov probádat, je na kolech

Pobyt někde, kde je jízda na kole snadnější, než chůze, vás bude bavit. Ostrov se může pochlubit 100 km parádních a bez provozu mírných cyklostezek. Můžete se projet na kole mezi vesnicemi nebo se vydat do oblasti západně od Saint Martin de Ré.
Skvělé jsou cyklostezky kolem Loix, Ars en Ré a Les Portes en Ré, jenž umožňují nádherný výlet na moře, ale také na úsvit slunce. Vydejte se sem brzy ráno a ocitnete se uprostřed ptačího života a neuvěřitelných odrazů ve vodě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup