Doba koronaviru nám možnosti při výběru dovolené značně omezila, i přesto se dá vyrazit za hranice a užít si ničím nerušenou letní dovolenou. Podmínky pro cestování se dennodenně mění, a proto je nutné je pravidelně sledovat.

Odpočiňte si u moře

Chcete si zajet na dovolenou, kdy se nebudete muset o nic starat? Skvělou volbou je zájezd od cestovní kanceláře do teplých krajin. Vyberete si své vysněné letovisko, vhodný termín (nezapomeňte zkontrolovat podmínky pro vstup do země a návrat do ČR), a hurá na letiště. Na výběr máte nespočet destinací, jako například Řecko, Turecko, Itálii, Egypt či Mallorcu. Záleží jen na vás, které místo pro odpočinek na pláži se studeným drinkem v ruce zvolíte.

Je-li vaší vysněnou dovolenou pohoda a klid na pláži, doplněná skvělými hotelovými službami a jídlem včetně nápojů po celý den, pak určitě sáhněte po možnosti all-inclusive. Pokud chcete během svého pobytu podnikat jednodenní výlety za účelem poznávání okolí a tamější kultury, je pro vás vhodnější volbou ubytování se snídaní, případně s polopenzí.

Nejlepší ceny zájezdů lze obvykle získat při využití tzv. last minute. Jedná se o koupi zájezdu zpravidla pouze pár dní před odjezdem. A když vám náhodou z ceny vybrané dovolené oproti našetřené sumě něco málo chybí (nebo třeba i celá částka), vyřeší váš problém půjčka ihned, která je rychle vyřízená. Zaplatíte tak díky ní zájezd i v časovém presu, se kterým je nutné při uzavírání smlouvy na last minute počítat.

Nebo vyrazte na dovolenou pro dobrodruhy

Válení se u moře vám nic neříká a raději trávíte čas v přírodě? Vezměte stan a vydejte se autem či vlakem na své vlastní dobrodružství. Poznávejte nová místa naší země či blízko za hranicemi. Velkou výhodou tohoto typu dovolené je flexibilita, sami si můžete naplánovat, co, kdy a kde chcete vidět, Další výhodou jsou nižší náklady, nové zážitky a trocha adrenalinu. Pokud si chcete dopřát trochu více luxusu, objednejte si apartmán či chatu a plánujte výlety po okolí pěšky, autem nebo na kolech.

Při tomto typu dovolené je skvělou volbou vysokohorská turistika, kdy spojíte sportovní aktivitu s příjemným odpočinkem při kochání se dechberoucími panoramaty. Krásná místa pro realizaci této dovolené najdete u nás v Česku (například v Krkonoších, Moravskoslezských Beskydech nebo v Českém Švýcarsku). Nebo se můžete vydat za hranice Česka a navštívit třeba Velkou nebo Malou Fatru či Vysoké Tatry na Slovensku. Záleží zkrátka jen na vás.

Nakonec je vlastně úplně jedno, kam se vydáte, jestli k moři do luxusního resortu, nebo pod stan k rybníku vzdálenému 20 kilometrů od vašeho domova. Vždy je nejdůležitější, s kým budete volný čas trávit a jakou pohodu si během společných chvil vytvoříte. Čas strávený s těmi nejbližšími je tím, co dodává dovolené to pravé kouzlo.