Chorvatsko se stalo v posledních letech oblíbenou destinací díky tomu, že v zemi natočilo několik scén slavného televizního seriálu Hra o trůny. To však není jediný důvod, proč si lidé tuto krásnou zemi oblíbili. Chorvatsko má co nabídnout, a tak není divu, že si ji cestující vybrali pro svoji dovolenou.

Zatímco některé části země, jako je Dubrovník, mají tendenci být opravdu zaneprázdněné, stále existuje spousta neobjevených míst a můžete snadno najít skryté drahokamy, pokud se budete dostatečně snažit.

Země pro aktivní dovolenou

Chorvatsko se může pochlubit dobrodružnými aktivitami. Jako pobřežní země je to místo pro mnoho vodních sportů, jako je plachtění, jízda na kajaku nebo potápění. 

V Omiši, který je rájem pro ty, kdo hledají dobrodružství, je spousta věcí. Můžete zkusit cestu přes kaňon Cetina, vydat se pěšky až k pevnosti Starigrad, abyste se mohli podívat na výhledy, nebo se vydat na rafting a kaňon na řece Cetina. Tato dovolená levně přináší mnoho zážitků.

Přátelští lidé

Přátelští, nápomocní a obvykle anglicky mluvící ve všech hlavních městech a turistických oblastech, místní obyvatelé vám vždy dobře poradí a to nejen v odvětví služeb. Chorvati jsou pyšní na svou a jejich přáním je, aby si pobyt turisté užili. Je to také v jejich zájmu, protože cestovní ruch je významným průmyslovým odvětvím.

Noční život

Několik městských barů se nachází na bizarních místech, například ve Splitu v Diokleciánově paláci. Záhřebská, bary lemovaná ulice, Tkalčićeva je již dlouho legendární a dokonce i starý Dubrovník je posetý živými, autenticky retro místy. Mnoho akcí se v létě přesouvá na ostrovy. Cesta do Chorvatska za zábavou je určena nejen pro mladé.

Úchvatné národní parky

Od nedotčeného klidu Mljetu v jižní Dalmácii po podivnou přitažlivost Brijuni na Istrii má Chorvatsko podivný a vždy úžasný výběr národních parků.  Nejznámější jsou Krky a Plitvická jezera, ale chráněné ostrovy Kornati jsou dalším jedinečným přírodním pokladem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup