V předchozím článku jsme se se podívali na první tři ostrovy, které by ve vašem cestovatelském deníku jistě neměli chybět. Ostrovů, které stojí za to navštívit je však ještě o trochu více. Podívejte se s námi na další tipy. 

Slunečný Mykonos

Pokud někdo z našich známých jede do Řecka, většinou slyšíme o Rhodosu či Krétě. Méně známým je právě Mykonos. Tento ostrov je vhodný pro milovníky pestrého nočního života. Čekají zde na vás krásné pláže, typická řecká architektura, krásné staré mlýny, ale i množství barů a taveren.

Kréta

Kréta je mezi dovolenkáři opravdu oblíbenou destinací. Je jedním z největších řeckých ostrovů, který se může chlubit ruinami Knósského paláce. Tento palácový komplex byl nejspíše nejstarším evropským městem s historií, které spadá do roku 7000 př. n. l. Kréta vás okouzlí nejen krásnými plážemi, ale i nočním životem.

Naxos

Pokud už vás nebaví suše vyhlížející řecké ostrovy, vydejte se na Naxos, který patří mezi nejzelenější z řecké Kyklady. Vydejte se sem za objevováním překrásné přírody a odpočinku na krásných bílých pláží s dokonale průzračnou vodou. Pláže se zde nachází v délce přes 100 km.

Skopelos

V souostroví Sporady se tento ostrov pyšní jako největší. Užívat si zde můžete nádherným hor a oblázkových pláží. Ubytování hledejte v hlavních městě ostrova. Na tomto ostrově vládne pohodová atmosféra a klid. Navštívit můžete i město Glossa, kde uvidíte tradiční domy s výhledem na moře.

Symi

Hornatý ostrovy, který vás na první pohled okouzlí nádhernými scenériemi se zajímavou architekturou. Lidé na místním ostrově jsou nesmírně přátelští a ochutnat zde můžete skvělé jídlo v pravé řecké taverně, jelikož tento ostrov není tolik navštěvovaný turisty a zachovává si svou autenticitu. Ostrov má rozlohu jen 22 km čtverečních. Symi se nachází jen kousek od ostrova Rhodos.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup