Slovinsko na mapě najdete ve střední Evropě a sousedí s Rakouskem, Maďarskem, Chorvatskem a Itálií. Slovinsko můžete navštívit při cestě do Chorvatska, nebo si přímo ve Slovinsku na plánovat dovolenou, která za to jistě stojí. Slovinsko je krásné a jeho zachovalá příroda vás nadchne. 

Hlavní město- Lublaň

Za návštěvu jistě stojí hlavní město Slovinska, Lublaň. Pokud nejste přímo milovníky horské turistiky, ubytujte se v Lublani, která se pro vás může stát centrálním bodem, ze kterého budete vyrážet na výlety. Navštívit zde můžete zajímavé kavárny, například Nebotičník, která skýtá výhled na celé město. Zajímavým podnikem je také Ziferblat. Jedná se o kavárnu, kde neplatíte za to, co zkonzumujete, ale kolik času zde strávíte. Přivítá vás příjemným prostředím a potěší i příjemný personál. Platí se 5 centů za minutu. Po návštěvě kaváren si dopřejte i trochu historie v podobě Ljubljana Castle.

Horská turistika

Slovinsko je ideální pro milovníky přírody a hor. V zimě si zde můžete užívat zimních sportů v populárních skiareálech a přes léto objevovat zelené hory a krásná místa. Navštivte Triglavský národní park, který vás jistě nadchne. Nenarazíte zde na takové množství turistů, jako například v Alpách italských či rakouských. Často se vám stane, že budete na cestách sami a můžete si tuto nádheru užívat o samotě.Narazíte na horské řeky, bystřiny, vodopády a jezera a dokonale si pročistíte hlavu.

Jezero Blend

Velmi populárním se stalo slovinské jezero Blend, které jednoduše poznáte podle toho, že v jeho středu uvidíte přírodní ostrov s malým kostelíkem. Jezero i samotný kostelík však nejlépe uvidíte z výšky, proto je dobré vyšlápnout si kopec na vyhlídku Mala Osojnice, což vám zabere asi 20 minut. Trocha spálených kalorií za to jistě stojí a vy si můžete také pořídit jedinečné fotografie tohoto místa.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup