Prázdniny na dohled a s nimi začínající čas letních dovolených. Není snad člověka, který by se netěšil na dny plné slunce, teplé večery u pěnivého moku nebo vína, osvěžení v podobě vodních radovánek a nespočet snědených porcí zmrzliny. Milovníci opalování, vodních sportů a subtropického klima míří k moři, kde si dosytosti užijí aktivit, spojených s vodními hrátky.

Jednou z nich je volné potápění, takzvaný freediving. Ponor bez dýchacího přístroje, kyslíkové bomby, bez technických vymožeností. Jde o volný ponor na nádech a vnímání okolní krásy, jakoby retro návrat do modré laguny. Freediving v zahraničí je stále více oblíbenou součástí dovolenkových dní. Přestože jde podle klasifikace a adrenalinový sport, samotní aktéři to popírají.

Podle freediverů, kteří se běžně potápí na zadržení dechu až do 20 metrové hloubky, je zážitek zcela bezpečný. Pořadatelů kurzů i delegáti turistických kanceláří ale doporučují mít zřízené dobré cestovní pojištění. Připojištění extrémních sportů může člověku v neočekávané situaci doslova zachránit krk a finančně ho nezruinovat.

Pod vodou jako doma

Obdobně odpovědně by si měl rekreant počínat i v případě, že se do mořských hlubin vydá s kyslíkovou maskou. Potápění láká nejen při korálových útesech Rudého moře v Egyptě, ale je běžně dostupné i na nejbližším Jadranu. Pojištění na potápění zvýší dovolenkový rozpočet pouze dvojnásobkem základní taxi běžného cestovního pojištění a v pro jednu osobu na týden v rámci Evropy vyjde v řádu stokorun. Pojišťovna kryje svým klientům i pobyt v takzvané hyperbarické komoře. To už se opravdu vyplatí.

S bezpečnou kartičkou v kapse, která v případě první nesnáze umožní nonstop kontakt s call centrem domácí pojistné agentury, si člověk může každý den dovolené vychutnat dosytosti a užít podle svých představ. Letošní sezóna je na samém začátku. Jak moc bude úspěšná, záleží jen na každém z nás.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup