Prožití dovolené u moře s dětmi je dnes naprostým standardem. Chce to však cílovou destinaci vaší dovolené vybírat trochu pečlivě a dbát na některé faktory. Které to jsou?

Délka letu

Pokud cestujete s dětmi, měli byste cílovou destinaci vybírat nejen podle toho, jak krásné a čisté moře v dané zemi je. Důležité je myslet na to, že cestu nebudete absolvovat sami, ale s dítětem. Proto je klíčové vybírat destinace, které nejsou natolik vzdálené. Délku letu, a tedy i vzdálenost dané destinace, vybírejte na základě stáří dítěte. Starší děti zvládnou i delší let, například do Řecka, pro malé děti, i pro vás, by to mohlo být zbytečné trápení.

Moře a pláže

Dalším kritériem je jistě vybavenost pláží. Vybírejte ubytování blízko nebo se porozhlédněte po plážích, které jsou dobře vybavené. Menší děti si více vyhrají na pláži, kde pro ně nechybí zábavné prolézačky si ledová sprcha. Děti také milují bazény, které jsou pro ně bezpečnější než moře. Vhodné je tedy vybírat ubytování, u kterého nechybí alespoň malý bazén. Myslete také na to, aby bylo v dané destinaci moře, ne oceán. Oceán je divočejší než moře a mnohdy i dospělí mají problém se v něm v klidu vykoupat.

Vyžití pro děti

Vhodné je vybírat destinace a ubytování, které nabízí pestré vyžití pro děti. Možná se vám to teď zdá jako hloupost, ale na dovolené budete nadšení, pokud vašim dětem bude nabídnut animační program, například v podobě tancování, her či sportování a vy si budete moci na chvíli v klidu odpočinout na lehátku a užívat si slunce. Díky dostatečnému vyžití pro děti si náležitě dovolenou užijí nejen vaši potomci, ale také vy.

Vhodné destinace

Mezi vhodné destinace tak může pro inspiraci patřit například Itálie, Španělsko, Řecko a řecké ostrovy či Chorvatsko, kam se však z Prahy příliš nelétá či jsou letenky velmi drahé.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup