Pokud hledáte menší ostrov ideální pro rodinnou dovolenou, popřemýšlejte nad Elbou. Právě zde na vás čeká krásná příroda, typická italská pohostinnost, nádherně čisté moře a zajímavé historické památky.

Elba

Elba je italským ostrovem nacházejícím se v Tyrhénském moři. Najdete jej asi 10 kilometrů od pobřežního města Piombino. Elba je třetím největším italským ostrovem. Na Elbu se můžete dostat z pevniny z města Piombina do městečka Cavo na severovýchodním výběžku Elby. Cesta trajektem trvá necelou půlhodinu.

Krásná příroda

Elba nabízí svým návštěvníkům opravdu nádhernou přírodu, která zahrnuje i průzračně čisté moře, písečné a oblázkové pláže. Okouzlí vás i nádherné hory. Zdejší pobřeží je členité a najdete zde řadu dlouhých pláží, ale i menších romantických plážiček. Nejvyhledávanějšími plážemi se staly především pláže Cavoli a Fetovaia. Koupat se zde můžete od dubna až do listopadu.

Potápění

Těšit se můžete také na možnost zážitkového potápění. Kolem Elby se nachází jedny z nejhezčích potápěčských oblastí v celém Středomoří. Zajímavé je nejen členité pobřeží a průzračně čistá voda, ale i rozmanitá fauna. Potkat můžete i delfíny.

Všudypřítomná historie

Ostrov byl osídlen již v období antiky a Řekové zde hojně těžili železnou rudu. Později přišli na ostrov Římané a na ostrově těžili mramor a žulu. Nejznámějším obyvatelem ostrova byl bezesporu Napoleon Bonaparte, který byl na Elbu poslán do nuceného exilu v roce 1814. Jeho pobyt na Elbě byl velmi krátký, ale pozitivně přispěl k rozvoji celého ostrova, a to výstavbou budov, rozvoje dolů a řadou reforem.

Zajímavá místa

Za návštěvu jistě stojí oblast Capoliveri, ve které se hojně pěstuje vinná réva. Největším městem na ostrově je Portoferraio. Za návštěvu stojí pevnost Medici, románský kostel Santo Stefano alle Trane či etruská pevnost Castiglione. Okouzlí vás i rybářská vesnička Marciana Marina či Proto Azzurro.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup