Plánujete dovolenou v Itálii a přemýšlíte, kam vlastně vyrazit? Nechte se inspirovat báječnými tipy. Nejkrásnější pláže Itálie najdete v Riccione, Vieste a Monterosso al Mare La Spezia. Každá z nich se pyšní písečnými koberci, které jsou hřejivé a jemné. V první řadě upoutá mírný vstup do moře a všudypřítomná čistota. Jmenovaná městečka obklopená přírodními krásami a architektonickými skvosty patří k nejpopulárnějším dovolenkovým lokalitám Itálie.

Riccione – Rimini

Není možné pochybovat o tom, že patří pláže v Riccione k nejkrásnějším v této zemi. Samotné město najdete v regionu Emilia-Romagna. Půvabné letovisko se může pochlubit nejen dechberoucími písečnými plážemi, ale i dostupností historických památek, přírodních klenotů, stylových restaurací, nočního života a zábavních parků. Na své si zde přijdou rodiny s malými dětmi stejně jako sportovci, mladí lidé a senioři. Sportovní aktivity, jako jsou plážový volejbal, basketbal, golf, jízda na kolečkových bruslích, motokáry, potápění a windsurfing přijdou vhod. Cyklostezka kolem pobřeží patří k vyhledávaným místům.

Za zmínku stojí lunapark Riccolandia, také delfíní show a planetárium v Oltremare a aqupark se skluzavkami a tobogány Aquafan. Pláže Riccione jsou upravené a čisté. Obzvláště jemný písek najdete na severu od Gabicce až po Cesenatino. Vstup moře je bezprostřední a bezpečný, což ocení zejména rodiny s malými dětmi a neplavci. K dispozici jsou restaurace, bary, sociální zařízení, půjčovny lodiček, šlapadel, ale i sportovní hřiště či animační programy. V noci ovládne oblast hudba a tanec na diskotékách Cocoricò, l’Echoes, il Pascià nebo Peter Pan. Oblíbenou událostí je rovněž Růžová noc, kdy jsou odpalovány stovky ohňostrojů nad pobřežím.

Vieste – poloostrov Gargano

Jakmile se vydáte do rybářského města, Vieste, ležícího na pobřeží Jaderského pobřeží, spatříte olivové plantáže, písečné pláže, středověké domy, famózní hrad i románskou katedrálu. Srdce města leží na vápencové skále mezi dvěma božskými plážemi. Starobylost osady se nezapře bílými domy umístěnými na skále nad mořem, prostě úžasný pohled. Toto letovisko je protkáno obchůdky, restauracemi a bary, prostě dovolená Itálie na jedničku.

Milovníci koupání, vodních sportů a lenošení si zamilují pláže Vieste s jemným žlutým pískem. Určitě potěší pozvolný vstup do moře a blízká půjčovna kánoí anebo surfů. Písečné koberce jsou čisté a dokonale upravené. Svěží koktejly si vychutnáte stejně jako pokrmy z čerstvých ryb a jiných mořských plodů. Jen si představte, jak relaxujete na pláži a díváte se na romantické městečko zahalené do magie historie. Toto místo je vhodné pro rodinnou, sportovní i relaxační dovolenou v Itálii.

Monterosso al Mare La Spezia – Liguria

Romantika, vodní sporty, pláže jako malované, to je městečko v provincii La Spezia, Monterosso al Mare. Je situováno mezi Janov a Pisu, tedy pokud budete mít chuť na poznání historie, je tu jedinečnou příležitost. Nemůžeme zapomenout, že patří Monterosso al Mare do skupiny chráněných oblastí Cinque Terre. Všudypřítomná neposkvrněná příroda, typická atmosféra, čisté pláže a vlídný tep nočního života vám vezmou dech. Toto místo je klidné a bezpečné, proto není divu, že ho vyhledávají zejména rodiny s malými dětmi a zamilované páry.

Zdejší písečné pláže jsou obklopeny restauracemi a bary. Není jich ovšem mnoho, tak jako v jiných italských resortech. V okolí se nacházejí známé bary a diskotéky. Když se ocitnete v Monterosso al Mare La Spezia popadne vás prazvláštní touha. Mírný vstup do moře, klid a čistota, zátoka Fegina, to jsou hlavní priority. Na první pohled vás zaujme i kostel San Giovanni Battista z 13. století, klášter San Francesco ze 17. století a věž Aurora. Pokud máte toulavé boty, vydejte se stezkou Via dell´Amore (cesta lásky) mezi Manarolou a Riomaggiore, která je dlouhá necelé dva kilometry.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup