Plánujete dovolenou v Chorvatsku? Nemůžete se rozhodnout, kam vyrazit? Skvělým tipem je Split. Leží ve střední Dalmácii při pobřeží Jaderského moře. Druhé největší město země nabízí koupání na plážích, prohlídku památek zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO, dětské atrakce i bujarý noční život. Split leží na poloostrově, který obepíná Kaštelský záliv a Splitský průliv.

Poklady historie jako na dlani

Úchvatná metropole byla založena ve 3. století římským císařem Diokleciánem. Mocný vládce zde postavil Diokleciánův palác, který patří od roku 1979 do světového dědictví. Nelze opominout kolosální hradby a tři brány, Železnou, Zlatou a Stříbrnou. Turisté obdivují i mauzoleum, zvonici katedrály, knihovnu, Římský peristyl, Antický a Jupiterův chrám. Za zmínku stojí i socha Řehoře Ninského, kostel sv. Františka, Národní náměstí a městská čtvrť Poljud s klenotnicí.

Nejkrásnější moře na světě

Dovolená Split, to je relaxace na 6 městských koupalištích, které jsou tvořeny převážně oblázky i pískem. Nejpopulárnější je pláž Bačvice s přístupem pro handicapované výletníky. Rovněž je vyhledávaná rodinami s malými dětmi. Vodní sporty v čele s windsurfingem, jachtingem a potápěním, jezdectví, horská turistika, tenis i dětská hřiště patří k nejoblíbenějším. Není možné zapomenout na prvoligové stadiony. Noční život osloví diskotékami na Bačvici, Tropic, Kameleon a Vanilla. Koncerty jsou situovány do haly Spaladium Arena. Noční bary Ghetto, Gaga a Pulsa slibují zábavu až do rána.

Co ještě vidět?

Okolí Splitu je jako stvořené pro výlety. Na vrchu Marjan se nacházejí skalní kostelíky, turistický ekovláček. Solin leží asi 6 kilometrů od města, pevnost Klis i jeskyně Vranjača se pyšní svými půvaby. Asi 30 kilometrů od metropole najdete Sinj, Trogir i Omiš. Letecky je Split dosažitelný za necelých 7 hodin. Ceny letenek jsou velmi příznivé.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup