Sardinie je druhým největším ostrovem Středomoří. Je opravdu nádherná a pyšnit se může nejen průzračně čistým mořem, romantickými zátokami, ale také zajímavou historií a řadou památek. Zaleťte si během letních či podzimních měsíců na Sardinii, letenky jsou totiž nyní opravdu za velmi příznivé ceny.

Základní informace

Sardinie se odlišuje od ostatních ostrovů ve Středozemním moři. Čekat od něj totiž můžete právě přídavek ve formě zajímavé historie, tradic, kuchyně i krásné přírody. Těšit se můžete i na krásné výhledy z horských hřbetů, patříte-li spíše mezi dobrodruhy, nebo naopak lenošit na sněhobílých plážích a nechat si omývat nohy dokonale čistým mořem. Sardinii si zamilovali milovníci historie, přírody, ale také kvalitní středomořské kuchyně.

Ideální délka pobytu, abyste stihli prozkoumat největší lákadla ostrova, je 7-10 dní. Co se týká ročního období, vyrazit na Sardinii můžete od května do konce září, abyste si mohli stále užívat příjemné koupání.

Historické památky

Typické pro Sardinii jsou tzv. nuraghy, zajímavé kruhové stavby z kamenů, které se mohou pyšnit stářím až 3 500 let. Zajímavé jsou také tím, že na ně nikde jinde na světě nenarazíte a o jejich funkci se dodnes vedou diskuze. Na ostrově se jich nachází více než 7000. Navštívit však můžete i ruiny města Tharros či Národní archeologické muzeum v hlavním městě Cagliari.

Krásy přírody

Obdivujete-li raději krásnou přírodu, doporučujeme navštívit některé parky a rezervace na ostrově. Zmínit musíme rozhodně dva, a to Národní park Gennargent, který je nejrozsáhlejší, geominerální park Parco Geominerario Storico e Ambientale della Sardegna.

Sardinie  je oblíbenou také u horolezců a milovníků jeskyní. Nejvýznamnějším pohořím je masiv Gennargentu, nejvyšší vrchol Punta La Marmora dosahuje výšky 1834 m. Horolezci cílí také na skalní stěny Arbatex na východě ostrova. Na ostrově se nachází Neptunova jeskyně či Blu Marino.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup