O Azorských ostrovech se u nás příliš neví. Všichni létají na Kanárské ostrovy, na Hawai, na řecké ostrovy, ale o Azorech jakoby se nic nevědělo. Azorské ostrovy se nacházejí mezi Evropou a Amerikou, uprostřed Atlantského oceánu. Překvapí vás nejen nedotčeností tamější přírody, ale také klidem, který tu mimo sezónu vládne. Na Azorské ostrovy se vyplatí cestovat mimo sezónu či těsně před začátkem hlavní sezóny, kdy jsou zde ceny za ubytování a půjčení auta více než příznivé.

Krásné ostrovy

Azorské ostrovy jsou souostrovím náležícím Portugalsku. Leží v Atlantském oceánu, a to cca 1500 km od Lisabonu a 4000 km od východního pobřeží Severní Ameriky. Toto souostroví tvoří devět obydlených ostrovů: São Miguel, který je největší (759 km²), Pico, Terceira, São Jorge, Faial, Flores, Santa María, Graciosa a nejmenší Corvo. Tyto ostrovy jsou původu sopečného. Nachází se zde také nejvyšší hora Portugalska, Ponta do Pico. Na ostrovech se skrývá jedinečná příroda, jezera sopečného původu, horké prameny, zelené vršky, vodopády, apod. Na ostrovech počítejte se subtropickým podnebím, které je velmi nevyzpytatelné. Chvíli svítí sluníčko, chvíli je pod mrakem, chvíli prší.

Jak na Azory?

Na Azorské ostrovy se většinou létá z Lisabonu či Porta do hlavního města největšího ostrova, a to do Ponty delgady. I z Čech najdete na Azorské ostrovy dobré lety za rozumnou cenu. Zvláště mimo sezónu, od října do dubna, najdete spoj přes Lisabon či Porto i do 5000 Kč se zpátečním letem. Na další ostrovy se můžete dopravovat s pomocí leteckých spojů či trajektu.

Proč na Azorské ostrovy?

Jste-li milovníci nedotčené přírody či alespoň velkého množství zelené barvy, ostrovy si jistě zamilujete. Je jen na vás, kolik se jich rozhodnete navštívit, každopádně doporučujeme prozkoumání celého ostrova São Miguel, na kterém objevíte tři krásná vulkanická jezera, mnoho vodopádů, pláže s černým pískem, horké prameny a k nim náležející lázně, otevřenou jeskyni sopečného původu, krásné trhy s ovocem a usměvavé osoby. Za návštěvu stojí ještě divočejší Terceira a ostrov Pico, na kterém se nachází ona nejvyšší hora Portugalska.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup