V předchozím článku jsme si něco málo řekli o Azorském souostroví. V dnešním článku se již podrobněji zaměříme na největší z Azorských ostrov, a to São Miguel. Na tomto ostrově na vás čeká pestrá škála cestovatelských zážitků. Kdy však na ostrov jet? Jak na něm cestovat?

Z Čech na São Miguel

Jak už jsme zmínili v předchozím článku, na tento ostrov se dostanete spojem z Prahy s přestupem většinou v Lisabonu či v Portu. Cena za letenku se odvíjí od období, ve kterém chcete jet. Levné letenky seženete od listopadu do konce března. Ideálním časem, kdy navštívit São Miguel je duben nebo září a říjen. V tomto čase totiž najdete levnější letenky, ale i ceny na ostrově jsou mnohem nižší, zvláště za ubytování a půjčení auta. Navíc v těchto měsících je již teplejší počasí, jezdí trajekty mezi ostrovy a máte také možnost, že ještě stále uvidíte velryby, za kterými sem jezdí mnoho turistů. Pokud vám nevadí vyšší ceny a více turistů, zajeďte si na ostrovy v červnu či červenci.

Cestování po ostrově

Po ostrově se dá cestovat mnoha způsoby. Nejpohodlnějším způsobem je zapůjčení auta, ostrov je celkem velký a zajímavosti na ostrově jsou od sebe vzdálené, tudíž auto jistě oceníte. Mimo sezónu je jeho zapůjčení i za rozumnou cenu (kolem 12 eur na den). Další možností je využívání tamější hromadné dopravy, bohužel vás nedopraví všude, nebo stopování. To je vhodné provozovat pouze v době turistické sezóny. Další možností je projet ostrov na kole nebo ho jednoduše projít. Bohužel zapůjčení kola bývá mnohdy dražší než zapůjčení auta.

Co musím vidět?

Určitě musíte navštívit čtyři velká sopečná jezera, Lagoa do Fogo, Lagoa Furnas a dvě ležící přímo u sebe Lagoa verde a Lagoa azul. Za návštěvu stojí i vodopád Salto do prego, ke kterému vede krásná cesta. Určitě si užijte také pláže s černým pískem, navštivte sopečnou jeskyni, která je na ostrově jediná otevřená a odpočiňte si v jezírkách z horkých pramenů. Nezapomeňte navštívit ani místní trhy v Ponta delgade, kde zakoupíte ty nejsladší ananasy. A nelekejte se, po ostrově potkáte spoustu krav, které zajišťují obživu místním zemědělcům a produkují jedinečné sýry, kterými se ostrov také proslavil.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup