Ostrovní ráj jménem Mayotte byste našli na půl cesty mezi Afrikou a Madagaskarem. Skvělé je, že se na tento ostrov dostanete jen díky občanskému průkazu. A proč navštívit Mayotte? Kromě překrásné přírody a blankytného moře jsou důvodem také místní speciality a nejkrásnější místa na potápění. 

Základní informace

Do Mayotte můžete cestovat jen s občanským průkazem především proto, protože je zámořským departementem Francie ležícím v Indickém oceánu. Obyvatelé Mayotte jsou tudíž francouzskými občany a plnohodnotnou součástí Francie. Mayotte je jedním ze 4 hlavních ostrovů Komorského souostroví.

Vůní nasycený ostrov

Mayotte je ostrov sopečného původu s opravdu jedinečnou přírodou. Uchvátí vás nejen pláže jako z plakátu, ale i plantáže vzácného koření, které ostrovu daly jméno. Díky těmto plantážím to na ostrově opravdu jedinečně voní. Ucítíte zde vůni skořice, hřebíčku a vanilky. Kochat se můžete mořskými lagunami, sopečnými kaldery a krásnými výhledy.

Ráj pro potápěče

Ostrov se stal rájem pro příznivce potápění a objevování podmořského světa. Uprostřed ostrova se nachází mořská laguna, ve které probíhají ponory. Takovýto ponor se pro vás stane opravu jedinečným životním zážitkem. V této laguně totiž žijí mořské želvy, delfíni, kanici i mečouni. Zdejší obyvatelé jsou nesmírně přátelští.

Co musíte podniknout?

Zajeďte si do mangrovníkových hájů na pobřeží. Dopřát si můžete i piknik na některém z malých ostrůvků, spolu s koupáním a potápěním. Užít si musíte i zdejších pláží, které jsou jak z korálového písku, tak z černého lávového písku. Jednou z nejpopulárnějších z nich je pláž Bandréle s černým lávovým pískem. Nejpopulárnější pláž se světlým pískem najdete v oblasti N´Gouja, kde můžete vidět mořské želvy. V této zátoce se jich celoročně zdržuje přibližně 200. Hloubka laguny je jen cca 3 metry a je porostlá řídkou mořskou trávou, kterou želvy požírají. Stačí zajít pár kroků od břehu a můžete vidět obrovské želvy. Vidět zde můžete také vzrostlé baobaby a zvědavé lemury.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup