Hledáte-li jedinečné místo, kde prožijete opravdu exotickou dovolenou bez návalu turistů, vydejte se na Moluky. Nebude se jednat o žádnou levnou dovolenou, ale o dovolenou, která bude v mnoha směrech opravdu stát za to. Proč tedy vyrazit na Moluky?

Souostroví

Moluky jsou souostrovím, které se nachází v Indonésii, a to východně od Celebesu a západně od Nové Guiney. Molucké souostroví se skládá asi z 1000 ostrovů, přičemž největší je na severu ležící Halmahera. Celková rozloha Moluk činí až 75 000 kilometrů čtverečních.

Vegetace

Molucké ostrovy jsou hornaté, ideální pro dobrodružné osoby, které chtějí poznat exotickou krajinu, prozkoumat deštný prales, rýžová pole a objevovat i místa pod hladinou. Na některých ostrovech se dokonce nachází stále aktivní sopky.

Muškátový oříšek

Moluky se proslavily především díky dvěma druhům koření, a to muškátovému oříšku a hřebíčku. Právě vůně, která se line z plantáží s tímto kořením, vás uchvátí. Zajímavé je, že souostroví Banda bylo jediným světovým producentem muškátového oříšku a to do doby, než Francouzi tajně převezli semínko muškátového oříšku, spíše semínka, na ostrov Réunion. Koření je zde však hojně stále pěstováno.

Potápění

Na své si na ostrovech přijdou především potápěči. Na mnoha místech si zde můžete potápěčské a šnorchlovací vybavení zapůjčit. Vidět zde můžete řadu rozpadajících se vraků lodí, ale i unikátní podmořský svět, ve kterém nechybí zvláštní ryby, jako jsou ropušnice a perutýni, ale i mořské koníky, kraby, plže atd. Pokud si vyjdete na ostrovy Hatta, Rhun či Ain, můžete se dokonce setkat s kladivouny, žraloky velrybími či mantami. Kochat se zde můžete také krásnými korály a podvodní atmosférou. Vydejte se prozkoumat Molucké ostrovy a poznat jejich krásu ze všech úhlů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup