Bali se stalo v posledních několika letech nesmírně populární destinací na dovolenou. Bali je totiž poklidným rájem, kde na vás čeká jedinečná atmosféra a nesmírně milí lidé. Objevte palmové pláže, rýžová políčka, hinduistické památky uprostřed džungle, rozlehlý oceán a příjemné obyvatele. To vše na Bali!

Tajemství uprostřed džungle

Na Bali se 95 % osob hlásí k hinduistickému náboženství. Na ostrově proto narazíte na mnoho chrámů a hinduistické principy pronikají do běžného života. Na ostrově se nachází na tisíce chrámů, narazíte na ně na plážích, pobřežích, rýžových terasách, ale také v džungli, kde jim nechybí jedinečná atmosféra.

Sopečný ostrov

Na Bali je nejvyšším vrcholem sopka Gunung Agung, která stoupá do výše 3 142 m. n. m. Sopečná činnost měla pro tvorbu krajiny a kultury velký význam, jelikož stojí za úrodnou půdou a rozvojem zdejšího zemědělství. Obyvatelé sopkám připisují i kouzelnou moc a nejvyšší hora je pro místní hinduisty nejposvátnější.

Dlouhé pláže s azurovou vodou

Na Bali na vás čekají také rozlehlé pláže, Indický oceán, ze severní strany Jávské moře. Odpočinout si zde můžete na písečných, kamenitých i lávových plážích a koupat se ve vodě, která má celoročně teplotu kolem 27 stupňů Celsia. Na Bali často vyráží vášniví surfaři, jelikož zde nacházejí skvělá místa na chytání vln. Na své si zde přijdou začátečníci, ale i zkušení jezdci. Proslavená je především oblast pláže Kuta Beach.

Jedinečná atmosféra

Na Bali zažijete také jedinečnou atmosféru a pohodu, která stojí na pilířích hinduismu. Lidé zde nespěchají, nenervují se a žijí přítomným okamžikem. Životní tempo je zde naprosto odlišné od toho, na které jsme běžně zvyklí. Proto se po příletu na Bali uklidněte a začněte s aklimatizací na zdejší rychlost a dostatečným odpočinkem.

Terasovitá rýžová políčka

Typická pro vnitrozemí jsou balijská rýžová políčka, která vás na první pohled okouzlí. Vidět na Bali můžete typický vesnický život, řemeslnou výrobu, vesnické trhy a ochladit se vnitrozemským vzduchem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup