Druhý největší ostrov Jónského moře je nedílnou částí Řecka. Hlavním městem je přístavní Korfu. Někteří znají tento ostrov pod názvem Kyrkera či Kerkýra. Velkým lákadlem je pohoří Pantokrator, mužský klášter v Paleoskastrici a samozřejmě překrásné pláže vyhledávané turisty z celého světa. Ve městech Sidari, Rhoda, Lefkimi a Kassipi se nacházejí cenné památky. Za zmínku stojí přístav Kavos.

Co je tady prostě nejlepší

Rodinná dovolená na Korfu skýtá bezpečí a dostupnost vymožeností cestovního ruchu, i když právě někteří výletníci vyhledávají úkryt malebných rybářských vesniček. Cestou necestou budete potkávat olivovníky, trpasličí pomerančovníky. Zdejší obyvatelé se věnují rovněž vinařství, zemědělství a rybolovu. Hlavní měnou je Euro a časový posun činí asi 1 hodinu plus. Možná jste nevěděli, že na ostrově pobývala královna Alžběta Bavorská zvaná Sissi. Zámek se jmenuje Achilleion.

Smaragdový ostrov

Obyvatelé Korfu jsou přívětiví a splní, co vám na očích uvidí. Tyrkysové moře, pláže se zlatým pískem a slunce nad hlavou, co více si přát? Všechny generace potěší procházky kolem cypřišů, myrty, palem, fíkovníků a eukalyptů. Milovníci vodních sportů ocení potápění, jízdu na skútru i plavání. Mezi oblíbené suchozemské aktivity patří jízda na koni a motorce, volejbal, golf i toulky pobřežím. Noční život je také k mání, diskotéky, plážové bary, kluby.

Co dělat na Korfu?

Když už vás omrzí koupání v moři a lenošení na plážích, vydejte se za největšími pamětihodnostmi. Atraktivním výletním cílem je Myší ostrov dostupný pouze lodí. V hlavním městě Korfu lze spatřit zvonici sv. Spyridona, klenoty Archeologického muzea, Muzea lastur, Muzea asijského umění a dalších síní. Určitě vás překvapí hra kriket, která se zde těší ohromné popularitě. U jezera Korrision shlédnete panenskou přírodu. Na nejkrásnější pláži ostrova v Sidari navštívíte jeskyňky a úzké průplavy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup