Letní dny jsou jako stvořené pro relaxaci na písečných plážích Evropy. Dovolená v Řecku vás zavede do světa orientu. Teploty vzduchu i moře jsou jako stvořené pro radovánky ve vodě i na suchu, to je hlavní výhodou Řecka, alei jiných dovolenkových míst jako Chorvatsko či Itálie. Vaše oči spatří strmé útesy, romantické zátoky, dlouhé pláže i majestátná pohoří. Města nabitá drahokamy architektury pamatují zajímavé mezníky dějin.

Z hor přímo na pláž

Největší řecký ostrov ležící ve Středozemním moři je považován za místo zrození Dia, vládce bohů. Hlavním městem je Iraklio. Vaše kroky povedou také do Chania, Rethymnonu, Ágiosu a Nikólaosu. Sever ostrova omývá Krétské moře, jižní cíp zase Egejské moře. Nejvyšší horou je Psiloritis v pohoří Idi Ori. Severní pobřeží je poseto útesy i vápencovou krou. Pobyt na Krétě je zasvěcen koupání, pěší turistice i poznání kultury. Nesmíte minout místa spojená s antickou minulostí.

Památky kam oko dohlédne

Exkluzivní perly historie na vás čekají ve městě Chania, staré hradby a pevnost klesají přímo do vody. Rethimnon se pyšní dlouhou písečnou pláží, starým benátským přístavem s kavárnami a úzkými uličkami. Agios Nikolaos vás uhrane tmavě zeleným sladkovodním jezerem. Udělejte si výlet na poloostrov Spinalonga a poznejte horskou vesničku Kritsa. Na malém ostrově Elafónissos si užijete písečné laguny. Toto místo vyhledávají zejména rodiny s malými dětmi. Navštivte palác Knóssos, klášter Arkádi a vyrazte k rokli Samariá.

Poznejte pohostinnost Kréťanů

Ve městech jsou památky všech architektonických slohů, kostely, mešity i africké prvky. Podívejte se do malebných vesniček, kde jakoby se zastavil čas. Poznejte městečka Sitia, Adele, Prinos i Chania. Zajděte si do příjemné kavárny na raki a povídejte si se zdejšími obyvateli. A jak se na ostrov dopravit? Kréta letecky vám zaručí pohodlné cestování. Lze vystoupit na dvou mezinárodních letištích, Nikos Kazantzakis u města Iraklion a Daskalogiannis u Chania.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup